Reprezentacja Polski do lat 17 zremisowała ze Słowenią w trzecim meczu grupowym eliminacji do Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni już wcześniej byli pewni awansu do kolejnej fazy eliminacji, a dzisiejszy punkt zapewnił im zwycięstwo w grupie.

Podopieczni Dariusza Gąsiora do przerwy nie mieli zbyt wielu okazji w przeciwieństwie do swoich rywali. Słoweńcy oddawali sporo strzałów, ale bardzo dobrze w polskiej bramce spisywał się Jakub Zieliński. To dzięki niemu nasi zawodnicy schodzili do szatni z czystym kontem. W drugiej połowie goli już nie brakowało. Polacy wyszli na prowadzenie w 63. minucie po bramce Bartosza Szywały, ale dziesięć minut później Słowenia wyrównała za sprawą rzutu karnego. Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:1, ale doliczony czas gry obfitował w wiele emocji. Najpierw gola na 2:1 dla Słowenii strzelił Hocevar, a następnie wyrównał Filip Skorb. Remis zapewnił Biało-Czerwonym zwycięstwo w grupie dzięki lepszemu bilansowi bramek.

Polska – Słowenia 2:2

63′ Szywała, 90+5′ Skorb – 72′ Mesko, 90+1′ Hocevar

Polska: Jakub Zieliński – Mateusz Lauryn, Mateusz Cegliński, Jakub Falkiewicz, Patryk Prajsnar, Sammy Dudek, Pascal Mozie (60′ Karol Delikat), Filip Karmelita, Bartosz Szywała, Tymoteusz Gmur (60′ Filip Skorb), Mikołaj Czerniatowicz

Teraz reprezentacja Polski U17 zagra w 2 rundzie eliminacyjnej w lidze A. Mecze odbędą się wiosną, a tylko zwycięzca awansuje na Mistrzostwa Europy.