W środę rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym. Jedna z najważniejszych torowych imprez  ma miejsce w Ballerup koło Kopenhagi.

Pierwszego dnia oglądaliśmy rywalizację w sprincie drużynowym kobiet i mężczyzn, scratchu kobiet oraz wyścigu drużynowym mężczyzn. W dwóch konkurencjach mogliśmy oglądać reprezentantów Polski.

Między godziną 11:30, a 15:00 odbyły się kwalifikacje. Niestety nasi reprezentanci w sprincie drużynowym mężczyzn nie zakwalifikowali się do dalszej rywalizacji. Ich los podzielili także zawodnicy startujący w wyścigu drużynowym mężczyzn.

Sprint drużynowy kobiet

W sprincie drużynowym kobiet wystartowały: Marlena Karwacka, Urszula Łoś oraz Paulina Petri. W pierwszej rundzie Polki zmierzyły się z drużyną z Holandii. Już po pierwszym okrążeniu nasze reprezentantki traciły około 0,09 sekundy do rywalek. Strata rosła wraz z każdym pomiarem czasu. Polki nie awansowały do finałów i zostały sklasyfikowane według uzyskanego czasu. Ostatecznie nasza reprezentacja zajęła 6. miejsce. Zwyciężyła reprezentacja Wielkiej Brytanii pokonując w finale Holenderki. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Australii.

Sprint drużynowy mężczyzn

W rywalizacji, do której nie zakwalifikowali się nasi reprezentanci obyło się bez większych niespodzianek. Zwyciężyli Holendrzy, drudzy byli Australijczycy, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się Japończycy.

Scratch kobiet

Do rywalizacji w scratchu przystąpiła Maja Tracka, która zaraz po starcie przesunęła się na czoło grupy. Na 37 okrążeń do mety zaatakowała reprezentantka Francji, Marion Borras. Jednak nie była to decydująca akcja i kolarka szybko wróciła do peletonu. Na 3 okrążenia przed metą wszystkie zawodniczki starały się zająć jak najlepszą pozycję do finiszu. Nasza reprezentantka niestety została zablokowana. Pierwsza linię mety przecięła Holenderka Lorena Wiebes. Podium uzupełniły Jennifer Valente ze Stanów Zjednoczonych oraz Ally Wollaston z Nowej Zelandii. Maja Tracka zakończyła wyścig na 11. miejscu.

Wyścig drużynowy mężczyzn

W kolejnej konkurencji, w której nie zobaczyliśmy Polaków odbyły się 4 biegi. Spośród nich kwalifikację do finałów uzyskały reprezentacje Danii, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Niemiec.