Marta Lach odniosła spektakularne zwycięstwo na wyścigu etapowym w Chinach. Był on rozgrywany  w dniach od 15. do 17. października. Każdy z etapów odbywał się na Chińskiej Wyspie Chongming. Wszystkie etapy były płaskie, lecz mimo tego na każdym została ulokowana premia górska.

W wyścigu wystartowały Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (Human Powered Health), Marta Jaskulska, Marta Lach (CERATIZIT-WNT Pro Cycling), Karolina Kumięga (UAE Team ADQ) i Aurela Nerlo (Winspace).

Pierwszy etap

Inaugurujący etap liczył 109 kilometrów długości i 66 metrów przewyższenia. Karolina Kumięga zapunktowała na górskiej premii zlokalizowanej 16 kilometrów od startu. Na pierwszej lotnej premii najszybsza była Mylene de Zoete z ekipy CERATIZIT-WNT Pro Cycling, a sekundę bonifikaty zdobyła Marta Lach. Chwilę później zawiązała się kilkunastoosobowa ucieczka, która została doścignięta przed drugą premią lotną. Tym razem Marta Lach zdobyła 3 sekundy bonifikaty. Mimo bardzo wysokiego tempa, od peletonu urwała się grupka, w której składzie znalazła się także dotychczas punktująca Polka. Następnie walczyła o utrzymanie pozycji przed grupą zassdniczą, lecz została doścignięta 300 metrów przed metą. Na finiszu zwyciężyła jej zespołowa koleżanka – Mylene de Zoete. Najlepszą z Polek była Karolina Kumięga, która zajęła 8. miejsce. Niestety z powodu wcześniejszej kraksy  w finiszu udziału nie wzięła Daria Pikulik, która była jedną z faworytek.

Drugi etap

Trasa drugiego etapu liczyła 129 kilometrów długości oraz 104 metry przewyższenia. Zostały na niej ulokowane, podobnie jak na pierwszym etapie, trzy premie: jedna górska i dwie lotne. Górską premię zdobyła Anne Knijnenburg z ekipy VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team. Na pierwszej z lotnych premii, do której dojechał cały peleton, 3 sekundy bonifikaty zdobyła Marta Lach. Natomiast na drugiej premii lotnej nie punktowała żadna z Polek. Na linii mety świetnym finiszem zabłysnęła drużyna CERATIZIT-WNT Pro Cycling. Zawodniczki tej ekipy zajęły wszystkie trzy miejsca na podium etapowym. Na najwyższym jego stopniu stanęła Marta Lach. Kolejnymi kolarkami były Mylene de Zoete oraz Kathrin Schweinberger.

Trzeci etap

Na ostatnim etapie zawodniczki miały do pokonania trasę o długości niespełna 113 kilometrów i przewyższeniu wynoszącym 101 metrów. Początkowo inicjatywę przejęła drużyna VolkerWessels Women’s Pro Cycling Team, która walczyła o koszulkę najlepszej góralki. Premię górską zdobyła Anne Knijnenburg, tym samym zapewniając sobie zwycięstwo w tej klasyfikacji. Na pierwszej lotnej premii Marta Lach zdobyła sekundę i traciła już tylko 2 sekundy do liderki klasyfikacji generalnej. Po drugiej lotnej premii do przodu ruszyła dwuosobowa ucieczka, za którą ruszyła także pogoń z Aurelą Nerlo w składzie. Peleton dogonił goniąca trójkę, między innymi dzięki pracy Marty Jaskulskiej. Następnie niecałe 5 kilometrów przed metą. Dzięki bardzo dobrej taktyce Marta Lach dojechała do mety bez większego wysiłku i jako pierwsza przecięła linię mety. Zdobywając drugie zwycięstwo etapowe Polka zajęła także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Ponadto Marta zwyciężyła w klasyfikacji punktowej a drużyna CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team – w klasyfikacji drużynowej.