W sobotę odbyły się dwa spotkania siatkarskiej Tauron Ligi. W czwartej kolejce tych rozgrywek Metalkas Pałac Bydgoszcz podejmował KS DevelopRes Rzeszów. Z kolei PGE Grot Budowlani Łódź mierzył się z Sokołem&Hagric Mogilno. W obu spotkaniach nie zobaczyliśmy zbyt wielu emocji, a do zwycięstwa jednej z drużyn wystarczyły zaledwie trzy sety.

Pełna dominacja DevelopResu

W pierwszym sobotnim meczu Metalkas Pałac Bydgoszcz nie znalazł odpowiedzi na dobrą faworytek z KS DevelopRes Rzeszów. Rzeszowianki dominowały w każdym elemencie od samego początku i nie pozwoliły rywalkom ani na chwilę przejąć inicjatywy. Pierwszego seta wygrały niezwykle wysoko – 25:14. W drugiej odsłonie bydgoszczanki ponownie były bezradne i nie potrafiły znaleźć recepty na zagrania swoich oponentek. Tym razem uległy 16:25. Najwięcej punktów podopieczne Martino Volipiniego zdobyły w trzeciej partii. Jednak i tym razem dorobek był skromny. Na ich koncie pojawiło się 18 oczek, co oznaczało wyraźną przewagę DevelopResu, który zwyciężył 25:18, by wygrać całe spotkanie 3:0. MVP została Agnieszka Korneluk. Dla drużyny z Podkarpacia było to czwarte z rzędu zwycięstwo. Tym samym zawodniczki Michała Maseka pozostają niepokonane i z dorobkiem 10 punktów pozostają wiceliderkami tabeli.

Ambitny Sokół to zbyt mało na Grot Budowlanych

W drugim dzisiejszym spotkaniu faworyzowany PGE Grot Budowlani Łódź mierzył się z beniaminkiem Tauron Ligi – drużyną z Mogilna. Choć siatkarki Sokoła walczyły ambitnie i starały się trzymać dystans, to jednak uległy. Warto podkreślić, że w pierwszym i drugim secie faworytki z Łodzi mimo wyraźnego prowadzenia nie zwyciężały wysoko, bowiem te odsłony zakończyły się skromnymi wynikami 25:23 oraz 25:22. Niestety, ostatniej drużynie w tabeli zabrakło sił i po dwóch dobrych, choć przegranych partiach w trzeciej straciła wszystkie argumenty. Tym razem przewaga łodzianek była niepodważalna. Już na początku wyszły na prowadzenie 4:0, a następnie konsekwentnie je powiększały wygrywając wysoko 25:14, a w całym spotkaniu 3:0. Statuetkę MVP zdobyła Karolina Drużkowska. Tym samym Grot Budowlani pozostają z kompletem punktów i z 12 oczkami na koncie są na szczycie tabeli.

Metalkas Pałac Bydgoszcz – KS DevelopRes Rzeszów 0:3 (14:25, 16:25, 18:25)ostatniej drużynie w tabeli

Grot Budowlani Łódź – Sokół&Hagric Mogilno 3:0 (25:23, 25:22, 25:14)