Roksana Słupek zajęła 20 miejsce podczas Mistrzostw Świata w triathlonie w Torremolinos. Tym dobrym występem Polka przypieczętowała swój życiowy sezon.

Słupek na trasę ruszyła z 26. numerem startowym. Odcinek pływacki pokonała w czasie 22 minut i 15 sekund i znajdowała się w okolicach bardzo dobrej, 12 lokaty. Polka trochę straciła podczas jazdy rowerem, ale ciągle był to wysoki poziom naszej najlepszej triathlonistki. Ostatnią część, a więc 10km biegu Biało-Czerwona pokonała w 34 minuty i 49 sekund, a jej łączny czas wyniósł 1:59:55. Roksana Słupek zameldowała się na mecie na 20 lokacie. Do czołowej “10” zabrakło jej minuty i 20 sekund. Złoto trafiło do Francuzki Cassandre Beaugrand, srebro do Brytyjki Beth Potter, a brąz do kolejnej z Francuzek, Emmy Lombardi.

W rywalizacji juniorów 24 miejsce zajął Kuba Gajda, a 37 był Jakub Suchan.