To był kolejny świetny mecz Roberta Lewandowskiego w barwach FC Barcelony. Polak ustrzelił dublet i awansował na trzecie miejsce w zestawieniu strzelców największych lig w Europie.

LaLiga

Robert Lewandowski kontynuuje świetną formę w lidze hiszpańskiej. Kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania z Sevillą w 24. minucie, pewnie wykorzystując rzut karny. Już kwadrans później nasz napastnik ustrzelił dublet, dokładając nogę przy strzale Raphinhy zza pola karnego. Dla Lewego to 12. ligowe trafienie w tym sezonie. Polak z przewagą aż 6 bramek nad drugim Mbappe prowadzi w klasyfikacji strzelców ligi. 36-latek awansował również na 3. lokatę w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii top 5 lig Europy (366 bramek). Wyprzedzają go jedynie Leo Messi (496) i Cristiano Ronaldo (495).

Serie A

Karol Linetty, który aktualnie pełni funkcję kapitana Torino, wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym spotkaniu z Cagliari. Polak w 55. minucie dał prowadzenie swojemu zespołowi, popisując się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Ostatecznie jednak jego drużyna uległa rywalom 2:3. Pełne 90 minut rozegrał jego klubowy kolega – Sebastian Walukiewicz.

MLS

Karol Świderski (Charlotte FC) zanotował asystę w wygranym przez jego zespół spotkaniu z DC United Mateusza Klicha (3:0). Z asysty drugiego stopnia przy decydującym trafieniu w starciu z Los Angeles Galaxy cieszyć się może z kolei Sebastian Kowalczyk. Jego Houston Dynamo wygrało 2:1. Dzisiejsze mecze zakończyły sezon zasadniczy MLS. O mistrzostwo zagra kilku reprezentantów Polski: Mateusz Bogusz (Los Angeles FC), Dominik Marczuk (Real Salt Lake), Sebastian Kowalczyk (Houston Dynamo), Karol Świderski (Charlotte FC), Dawid Bugaj (CF Montreal) i Bartosz Slisz (Atlanta United).

Superliga (Dania)

Do kadry meczowej po kontuzji powrócił Adam Buksa (Midtjylland). Polak pojawił się na murawie w 62. minucie meczu z Sonderjyske. Jego zespół dość niespodziewanie przegrał 2:3.