Tenisistka Maja Chwalińska przegrała dzisiaj w Meksyku z Amerykanką Hanną Chang w pierwszej rundzie challengera w Tampico!

Polska tenisistka Maja Chwalińska w poszukiwaniu kolejnych punktów do rankingu WTA udała się do Meksyku gdzie wystąpiła w głównej drabince challengera w Tampico. Reprezentantka Polski powróciła do rywalizacji po 1,5 miesiąca przerwy dzisiejszą rywalką naszej zawodniczki była Amerykanka Hanna Chang (197 WTA). Faworytką starcia według bukmacherów była Chwalińska, ale poczynania boiskowe na korcie pokazały co innego.

Zawodniczka z Dąbrowy Górniczej została przełamana już w pierwszym gemie tego spotkania. W czwartym gemie Polka mogła się cieszyć z odłamania i doprowadziła do remisu. Niestety radość była tylko chwilowa bo w następnym  gemie została ponownie przełamana przez rywalkę (2:3). Sytuacja w secie pogorszyła się jeszcze bardziej w siódmym gemie gdy Chwalińska po raz kolejny straciła własne podanie (2:5). Polka próbowała jeszcze zmniejszać straty i po raz drugi przełamała serwis rywalki. Niestety serwis naszej zawodniczki w tym spotkaniu wcale nie funkcjonował i w dziewiątym gemie pierwszej partii Chwalińska została przełamana już po raz czwarty! Pierwszy set na swoje konto mogła zapisać Chang, ale to nie była dobra partia zarówno dla Chwalińskiej jak i Chang które bardzo zawodziły przy swoim podaniach.

Druga partia to już niestety dużo lepsza gra przy własnym serwisie Chang która rozbiła w tym secie naszą zawodniczkę. Chwalińska została przełamana już przy pierwszym swoim gemie serwisowym w tej partii. Ponownie nastąpiło to w szóstym gemie (1:5) i rywalką z dużą przewagą mogła spokojnie zaserwować na mecz. Chang znakomicie skorzystała z tej okazji i wygrała gema na sucho zapewniając sobie zwycięstwo w tym spotkaniu! To czwarta porażka z rzędu Chwalińskiej na zawodowych kortach mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą dużo lepsze w wykonaniu naszej zdolnej tenisistki.

Maja Chwalińska – Hanna Chang: 0:2 (3:6, 1:6)