Legia Warszawa w podejmowała na wyjeździe Inter Bratysława w Europe North Basketball League. Polski zespół dość wyraźnie uległ w decydującej kwarcie, co w konsekwencji oznaczało pierwszą porażkę w tych rozgrywkach 83:89. Najwięcej dla stołecznej drużyny rzucił Amerykanin — Evans (19).

Warszawska Legia po dwóch zwycięstwach w rozgrywkach Europe North Basketball League (102:72 nad Fyllingen i 91:88 przeciwko Dinamo Bukareszt) zajmowała 2. miejsce w grupie B, będąc na ten moment drużyną niepokonaną. Słowacki Inter Bratysława również miał ten status, lecz zespół ten rozegrał, jak dotąd jedynie jedno spotkanie, gdzie pokonali po bardzo ofensywnym spotkaniu czeskie Brno 103:101. Doszło zatem do starcia dwóch ekip, które nie zaznały jeszcze goryczy porażki.

Kapitalnie spotkanie rozpoczęła drużyna przyjezdnych, która już na samym starcie wypracowała sobie dziesięć oczek zaliczki –  14:4, co zmusiło Legię do zmiany stylu gry. Warszawianie z czasem zaczęli punktować, odrabiając praktycznie w całości wcześniej poniesione straty, co po pierwszej kwarcie dało prowadzenie Interu 20:19. Druga część pierwszej połowy była bardziej wyrównana. Słowacki zespół ponownie starał się uciec rywalowi, lecz za każdym razem Legioniści niwelowali straty. Przy stanie 32:34 Legia przejęła nawet inicjatywę nad spotkaniem, dzięki czemu minimalnie prowadzili do przerwy – 46:44.

Zespół z Warszawy swoją bardzo dobrą dyspozycję kontynuował również w trzeciej kwarcie, co pozwoliło im wyjść na najwyższe, jak dotąd prowadzenie, które wynosiło nawet dziesięć punktów – 64:54. Od tego momentu jednak Inter rzucił się do odrabiania strat i w bardzo szybkim odrobił dziewięć oczek. Po dwóch kwadransach Legia prowadziła zaledwie 67:66. Niestety problemy stołecznego zespołu trwały w najlepsze w decydującej kwarcie. Tym razem to klub ze stolicy Słowacji budował przewagę, której nie oddali już do samego końca. Wygrali czwartą kwartę 23:16 i w konsekwencji całe spotkanie – 89:83. Jest to pierwsza porażka warszawskiej Legii w rozgrywkach ENBL.