Iga Świątek po półtoragodzinnym spotkaniu z Claire Liu melduje się w ćwierćfinale turnieju WTA w Warszawie. Polka pokonała Amerykankę 2:0 (6:2, 6:2). Wcześniej ze zwycięstwa cieszyły się Weronika Falkowska i Katarzyna Piter, które zagrają o półfinał w rywalizacji deblowej.

Początek pierwszego seta był zacięty oraz zaskakująco długi. Dwa gemy trwały w sumie 15 minut. Najpierw Iga obroniła break pointa, a później po kilku wymianach zwyciężyła gema. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim gemie. Tym razem Liu uniknęła przełamania, a następnie zwyciężyła wymianę. Pomimo wyrównanej gry, to nasza reprezentantka była aktywniejsza i skuteczniejsza. Dwa razy z rzędu Amerykanka straciła swój serwis, zatem przełamanie Polki w ósmym gemie było dla niej ostatnią szansą na przedłużenie partii. Tenisistka zza oceanu miała aż trzy break pointy, Polka jednak wszystkie wybroniła, a następnie zwyciężyła inauguracyjnego seta wynikiem 6:2.

Początek drugiej odsłony miał zupełnie inny przebieg od poprzedniej. Już na samym początku Iga Świątek przełamała dwa razy z rzędu rywalkę. Ósmy gem dostarczył nam sporo emocji. Po zaciętej walce liderka rankingu WTA straciła swoje podanie. Liu miała okazje do złapania kontaktu z Polką, jednak po pięciu wymianach skapitulowała.

Iga Świątek 2:0 Claire Liu (6:2, 6:2)

Przeciwniczką Igi Świątek w ćwierćfinale stołecznego turnieju będzie Czeszka, Linda Noskova. Spotkanie już jutro, 28 lipca o godzinie 17:30.

Niespełna dwie godziny przed meczem Igi, w rywalizacji deblowej oglądaliśmy polską parę. Katarzyna Piter i Weronika Falkowska pokonały debel Abduraimova/Burrage 2:0 (6:3, 6:1). W ćwierćfinale Polki zmierzą się z parą Morozowa/Sasnowicz. Mecz odbędzie się w samo południe, o godzinie 12:00.