W środowy wieczór mogliśmy śledzić poczynania dwóch polskich klubów w rywalizacji EuroCup kobiet. Lepiej poradziły sobie koszykarki z Sosnowca, które pokonały włoskie BDS Dinamo Sassari. Natomiast InvestInTheWest Enea Gorzów we własnej hali musiały uznać wyższość rywalek z Francji.

InvestInTheWest Enea Gorzów 63-73 (14:21, 12:26, 18:17, 19:9) LDLC ASVEL Feminin

Gorzowianki w swoim trzecim meczu tegorocznego EuroCup-u mierzyły się rywalkami z Francji, a mianowicie LDLC ASVEL Feminin. W zasadzie od samego początku kontrolę nad przebiegiem meczu objęły Francuzki. Z kolei polski zespół miał ewidentne problemy ze skutecznością. Finalnie pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 47-26 na korzyść francuskiego zespołu.

W trzeciej kwarcie dalej LDLC ASVEL Feminin dominowały utrzymując bezpieczny dystans nad Polkami. Jednak w czwartej odsłonie meczu gorzowianki wzięły się za odrabianie strat. Polki wyraźnie poprawiły swoją skuteczność dzięki czemu były w stanie zmniejszyć starty do rywalek. Mimo to straty były zbyt duże żeby myśleć w tym meczu jeszcze o wygranej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem koszykarek z Francji, które wygrały 73-63.

BDS Dinamo Sassari 62-69 (17:20, 12:27, 16:13, 17:10) MB Zagłębie Sosnowiec

Z kolei koszykarki z Sosnowca udały się na spotkanie do Włoch, gdzie mierzyły się z zespołem BDS Dinamo Sassari. Spotkanie lepiej rozpoczęły Włoszki, które znajdowały się na niewielkim prowadzeniu (9:3). Jednak Polki poprawiły skuteczność i pierwszą kwartę zakończyły na prowadzeniu 20:17. Sosnowiczanki kontynuowały swoją dobrą grę dzięki czemu powiększyły prowadzenie nad rywalkami. Ostatecznie na przerwę koszykarki schodziły przy 18-punktowym prowadzeniu polskiego zespołu 47-29.

W drugiej części spotkania gra Polek dalej dobrze wyglądała przez co trudności ze zniwelowaniem strat miały Włoszki. Zatem ostatnia kwarta zaczęła się przy wyniku 60-45 dla polskiego zespołu. BDS Dinamo Sassari wykorzystał rozluźnienie w szeregach sosnowiczanek i w czwartej kwarcie zmniejszyły straty do Polek. Jednak przewaga zbudowana na wcześniejszych etapach meczu sprawiła, że mimo to Polki wygrały 69-62.