Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata! Dzisiejsze spotkanie z Brazylią decydowało o awansie z 2 miejsca w grupie i zakończyło się zwycięskim remisem 0:0!

W poniedziałek Biało-Czerwone w drugim meczu grupowym zmierzyły się z Zambią i wygrały to spotkanie 2:0. Bramki w tamtym meczu strzeliły: Kinga Wyrwas w 7 minucie oraz Weronika Araśniewicz chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Było to historyczne zwycięstwo Polek na Mistrzostwach Świata U17. Po 2 meczach nasza reprezentacja miała więc na koncie 4 punkty.

Ostatnimi grupowymi rywalkami naszych dziewczyn były Brazylijki, które pokonały Zambię 1:0 oraz przegrały 1:2 z Japonią. Wiadomo było, że nie będzie to łatwe spotkanie, ale Polkom wystarczał remis, podczas gdy nasze rywalki potrzebowały zwycięstwa. W pierwszej połowie bramek nie zobaczyliśmy, a najlepsza sytuacja Biało-Czerwonych miała miejsce w 17. minucie, kiedy po składnej akcji Oliwia Związek uderzyła obok bramki. Za to Brazylia mogła strzelić gola “do szatni”, ale Julia Woźniak popisała się kapitalną interwencją. Druga połowa rozpoczęła się z opóźnieniem z powodu opadów deszczu. Okazje do bramek miały Brazylijki, nie odpuszczały też Polki, ale nic nie wpadało do siatki. W końcówce Brazylia rzuciła się do ataków, natomiast nasze piłkarki dobrze się broniły. Ostatnie minuty były nerwowe, rywalki poprosiły jeszcze o challenge, ale sędzina nie przyznała im rzutu karnego i mecz zakończył się jakże cennym dla nas remisem. Biało- Czerwone znalazły się w ćwierćfinale Mistrzostw Świata U17!

“Polską” grupę wygrała Japonia, która w ostatnim meczu rozbiła Zambię 4:1 i w ćwierćfinale zmierzy się z zespołem z 2 miejsca z grupy C. Polki natomiast zagrają ze zwyciężczyniami tej grupy. W decydującym o tym meczu Anglia zmierzy się z Koreą Północną.