Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz mimo dobrego meczu uległy po tie-breaku brazylijskiemu duetowi Ana Patricia/Duda. Polki awansują z grupy z 3 miejsce ale muszą uzbroić się w cierpliwość żeby poznać rywalki w barażach, gdyż czekamy na rozstrzygnięcia w innych grupach.

W ostatnim meczu grupowym rywalkami Polek były brazylijki Ana Patricia/Duda, które aktualnie zajmują pierwsze miejsce w rankingu światowym. Spotkanie lepiej rozpoczęły Biało-Czerwone wychodząc na prowadzenie 3:1 po skutecznej kontrze. Przeciwniczki szybko zniwelowały straty doprowadzając do remisu 4:4 i od tego momentu oglądaliśmy grę punkt za punkt. Tuz po przerwie technicznej nasze siatkarki zaliczyły serie trzech punktów zdobytych z rzędu wychodząc na prowadzenie 13:11. Niestety Brazylijki ponownie odrobiły straty doprowadzając do wyrównania (15:15). Na szczęście końcówka należała już do Polek, które po znakomitej zagrywce Aleksandry Wachowicz miały pierwszą piłkę setową przy stanie 21:18. Premierowa partia tego meczu zakończyła się autową zagrywką Brazylijek. Ostatecznie Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz wygrały pierwszego seta 21:19.

Drugą odsłonę meczu znowu świetnie rozpoczęły Polki, które po błędzie przeciwniczek prowadziły 4:1! Niestety powtórzyła się historia z pierwszego seta, gdzie zawodniczki z Ameryki Południowej błyskawicznie odrobiły straty. Ana Patricia/Duda nie zatrzymywały się i na przerwę techniczną schodziły przy prowadzeniu 12:9. Biało-Czerwone powróciły na boisko w znakomitym stylu odrabiając wszystkie straty dzięki bardzo dobrym zagrywkom Jagody Gruszczyńskiej. Na tablicy wyników widniał remis 12:12, a przez następne akcję oglądaliśmy grę punkt za punkt. Żaden z duetów nie był w stanie wyjść na prowadzenie zatem czekała na nas gra na przewagi. W kluczowych momentach więcej zimnej krwi zachowały Brazylijki, które wygrały w drugim secie 24:22 doprowadzając do tie-breaka.

Początek decydującej partii był bardzo wyrównany, a żaden z duetów nie był w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi. Po bardzo dobrym ataku Dudy Brazylijki prowadziły 10:8 oddalając się od Polek. Po tej akcji Gruszczyńska/Wachowicz poprosiły o przerwę na żądanie. Niestety Biało-Czerwone nie były już w stanie przełamać rywalek przegrywając finalnie 12:15.

Gruszczyńska/Wachowicz 1-2 (21:19, 22:24, 12:15) Ana Patricia/Duda (Brazylia)