Lechia Gdańsk w 2. kolejce Fortuna 1. Ligi podejmowała u siebie beniaminka Motor Lublin. Dla ekipy z Gdańska było to pierwsze oficjalne spotkanie u siebie po spadku z PKO BP Ekstraklasy.

Gdańszczanie do dzisiejszego spotkania podchodzili z podniesionymi głowami po udanej zeszłotygodniowej inauguracji ligi, gdzie pokonali 4-2 Chrobry Głogów na wyjeździe. Drużyna gości natomiast również przywitała się z ligą od zwycięstwa wygrywając 3-2 na własnym boisku z Zagłębiem Sosnowiec. Oczy kibiców z Trójmiasta były zwrócone na nowego kapitana zespołu Hiszpana Fernandeza, on tydzień temu w Głogowie debiutował w barwach Lechii, a przywitał się  z drużyną efektownym hat-trickiem.

Pierwsza połowa spotkania była toczona w ślamazarnym tempie, pomimo dużej przewagi w posiadaniu piłki przez Lechię to niezbyt wiele z tego wynikało dla gospodarzy. Jedyną godną uwagi sytuacją był strzał Fernandeza. Motor natomiast próbował grać z kontry oraz dośrodkowywać w pole karne, natomiast drużyna gości również miała problemy by skonkretyzować swoje okazje.

Druga połowa to szarpane tempo z obu stron, wiele fauli, niedokładności i błędnych decyzji w rozegraniu obu drużyn. Najlepsi w tym spotkaniu bez dwóch zdań byli kibice, którzy żywiołowo dopingowali swój zespół, a także wystrzelili fajerwerki. Prawdopodobnie jedyne bo na boisku próżno było ich szukać. Fernandez podobnie jak w pierwszej połowie starał się uderzać z każdej pozycji. Kapic i Biegański dobrych okazji również nie zamienili na gola, a Motor szukał dalej szans po wychodzeniu z kontr. Pod koniec spotkania zaspała defensywa Lechii Gdańsk. Na skrzydle zerwał się Rybicki, mądrze wycofał piłkę na środek pola karnego i z dogodnej okazji Bartosz Wolski umieścił piłkę w siatce i dał prowadzenie beniaminkowi. W ostatniej akcji meczu Król mógł podwyższyć prowadzenie Motoru. Trzy punkty jadą więc do Lublina.

Dzięki wygranej Motor z kompletem punktów jest liderem Fortuna 1 Ligi, a Lechia nieudanie wita się z pierwszą ligą w Gdańsku i zostaje z trzeba punktami. Lechiści za tydzień jadą do Płocka, natomiast Motor u siebie będzie gościł GKS Katowice. Podczas pierwszego dzisiejszego spotkania w Łęcznej Górnik bezbramkowo zremisował z Arką Gdynia.

Lechia Gdańsk – Motor Lublin: 0-1 (0-0)

Wolski 90+2min

Lechia Gdańsk:

83 Mikulko – 26 Brzek – 99 Neugebauer – 6 Biegański – 23 Kalahur – 30 Szczepański (8 Kapic 72min) – 10 Fernandez – 19 Diabate – 79 Sezonienko (20 Conrado 20min) – 11 Piła – 9 Zjawiński