Przedostatni dzień Mistrzostw Świata w pływaniu za nami. W finale na dystansie 200 m stylem grzbietowym 7. miejsce zajęła 17-letnia Laura Bernat. Z kolei do tej części zmagań w konkurencji 50 m stylem grzbietowym awansował Ksawery Masiuk. Polak zajął w półfinale 4. miejsce i już w niedzielę powalczy o medale.

Poranne eliminacje zakończyły się udanie dla reprezentantów Polski. Na dystansie 50 m stylem klasycznym świetnie popłynęła Dominika Sztandera, która z wynikiem 30,68 zakończyła swój start na 13. miejscu . Do wyrównania rekordu Polski zabrakło jej zaledwie 0,01. Na oklaski zasłużył również Ksawery Masiuk, który kwalifikacje na 50 m stylem grzbietowym ukończył na 4. lokacie z rezultatem 24.71. Do półfinału tej konkurencji awansował również drugi z  Polaków – Kacper Stokowski (24.91 – rekord życiowy). Przez eliminacje skutecznie przebrnęła też Katarzyna Wasick, która na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 24.71 uplasowała się na 9. pozycji. Do następnego etapu mistrzostw nie udało się niestety awansować Krzysztofowi Chmielewskiemu. Biało-czerwony  zajął 16. miejsce (15:01.89) i odpadł z rywalizacji 1500 m stylem dowolnym.

W popołudniowej sesji finałowej emocjonowaliśmy się zatem startem pięciu Polaków. W finale na 200 m stylem grzbietowym reprezentowała nas dzięki wczorajszym udanym startom Laura Bernat. Biało-czerwona zawodniczka popłynęła w czasie 2:10.68 i zmagania w swojej koronnej konkurencji zakończyła na 7. miejscu. Z kolei do finału 50 m stylem grzbietowym awansował Ksawery Masiuk, który półfinał zakończył na 4. pozycji. Jego rezultat 24.47 był gorszy tylko o 0.03 od rekordu Polski. Polskiego zawodnika zobaczymy na starcie już w niedzielę, tuż po 13 polskiego czasu. W tej samej konkurencji na etapie półfinału swoje zmagania zakończył Kacper Stokowski. Wynik 24.99 przełożył się na 11. pozycję, która nie dała biało-czerwonemu możliwości występu w dalszej części rywalizacji. Przepustki do finału nie udało się wywalczyć również Dominice Sztanderze, która wynikiem 30.59 pobiła swój rekord Polski. Ten rezultat uplasował ją jednak na 14. miejscu. Sztuka awansu nie powiodła się się też drugiej z reprezentantek Polski. Katarzyna Wasick popłynęła w czasie 24.72 i została sklasyfikowana na 12. lokacie.