Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało przed własną publicznością 1:1 ze Zniczem Pruszków w sobotnim meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi! Wynik spotkania otworzył Marcel Misztal, a kilkanaście minut później wyrównał Paweł Moskwik. Dla gospodarzy to drugi remis z rzędu, natomiast beniaminek z Puszkowa ma już cztery punkty na koncie.

Bielszczanie wyszli na prowadzenie w 31. minucie. Maksymilian Banaszewski wycofał do Marcela Misztala, a ten z odległości kilkunastu metrów trafił do bramki otwierając wynik spotkania.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bo bramka wyrównująca padła jedenaście minut później. Paweł Moskwik znalazł się z piłką w polu karnym i po uderzeniu na bliższy słupek dał remis.

Po zmianie stron tempo gry nieco osłabło. Podbeskidzie do końca próbowało zgarnąć pełną pulę punktów, ale bezskutecznie. Podział punktów zadowala bardziej beniaminka z Pruszkowa, który po dwóch meczach ma aż cztery oczka na koncie. Gospodarze po remisie z Wisłą Płock dziś po raz kolejny tracą punkty.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Znicz Pruszków 1:1 (1:1)

Bramki: Marcel Misztal 31 – Paweł Moskwik 42

Podbeskidze: Patrik Lukać – Jeppe Simonsen (83. Mateusz Stryjewski), Daniel Mikołajewski, Martin Chlumecky, Piotr Tomasik – Maksymilian Sitek (63. Mateusz Ziółkowski), Jaka Kolenc (77. Tomasz Jodłowiec), Michał Janota, Marcel Misztal (63. Jakub Kisiel), Maksymilian Banaszewski (77. Lionel Abate Etoundi) – Bartosz Bida.

Znicz: Miłosz Mleczko – Marcel Krajewski (89. Krystian Tabara), Dmytro Juchymowycz, Wojciech Błyszko, Mateusz Grudziński, Jakub Wawszczyk (79. Mateusz Cegiełka) – Krystian Pomorski, Shuma Nagamatsu (89. Filip Kendzia), Jurij Tkaczuk – Paweł Moskwik (59. Tymon Proczek), Patryk Czarnowski (79. Szymon Krocz).