W sobotę odbyły się derby Dolnego Śląska, czyli spotkanie Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin. W 1. kolejce zespół z Wrocławia zremisował 1:1 z Koroną Kielce, a Zagłębie zwyciężyło 2:1 z Ruchem Chorzów.

W 11. minucie pierwszą groźną okazję do strzelenia bramki z główki po rzucie rożnym miał Kopacz, lecz umieścił piłkę tylko na poprzeczce. Od tego momentu przeważał Śląsk. Już kilka minut później Nahuel chciał zaskoczyć bramkarza bezpośrednim strzałem. Kurminowski czujnie zbił piłkę na rzut rożny, po którym groźnie uderzył sprzed szesnastki Olsen. Piłka została na raty zatrzymana przez Weiraucha. W około 22. minucie na akcję sam na sam wyszedł Samiec-Talar i wywalczył karnego. Został zahaczony przez bramkarza gości. Do tej jedenastki podszedł Exposito, który wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Pierwszy celny strzał Zagłębia miał miejsce w końcówce pierwszej połowy. Strzałem spoza pola karnego popisał się Chodyna, lecz pewnie zatrzymał tę piłkę Leszczyński. Do przerwy już niewiele się działo i zespoły schodziły do szatni przy stanie 1:0.

Po przerwie minimalnie lepiej na boisku prezentowali się piłkarze Zagłębia, co udokumentowali bramką strzeloną w 53. minucie. Pieńko dobrą akcja w bocznym sektorze wyrobił sobie miejsce na strzał, który obronił bramkarz gospodarzy, ale wypluł piłkę przed siebie. Na taki błąd czekał już Kurminowski, wykorzystując pomyłkę Leszczyńskiego bez skrupułów. Śląsk starał się o odpowiedź. Krótką chwilę później Jastrzembski miał okazję sam na sam, lecz świetnie w bramce spisał się Weirauch. Ta sytuacja nie podcięła skrzydeł zespołowi z Lubina. W jednej z następnych akcji Chodyna popisał się świetnym podaniem w pole karne do Bohara, który umieścił piłkę w siatce. Po tym niezwykle ciekawym okresie z obu stron mieliśmy uspokojenie sytuacji boiskowych, więc wynik do końca spotkania już się nie zmienił.

PKO BP Ekstraklasa, 2. kolejka: Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 1:2 (24′ E. Exposito, 53′ D. Kurminowski, 58′ D. Bohar)

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Martin Konczkowski, Aleks Petkov, Łukasz Bejger (79′ Burak Ince), Patryk Janasik – Patrick Olsen, Michał Żuchowski (66′ Kenneth Zohor), Matias Nahuel, Piotr Samiec-Talar (59′ Mateusz Żurkowski), Dennis Jastrzembski (79′ Karol Borys) – Erik Exposito

Zagłębie Lubin: Szymon Weirauch – Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Kacper Chodyna, Tomasz Makowski (83′ Sergiy Buletsa), Mateusz Grzybek, Marek Mróz (46′ Tomasz Pieńko), Marko Poletanović (90+5′ Filip Kocaba), Bartłomiej Kłudka, Damjan Bohar (70′ Arkadiusz Woźniak), Dawid Kurminowski (83′ Tornike Gaprindaszwili)