Weronika Falkowska i Katarzyna Piter w finale WTA w Warszawie przegrały w dwóch setach z parą Heather Watson/Yanina Wickmayer.

Polski debel miał szansę zdobyć drugi tytuł dla Polski podczas turnieju w Warszawie. Zanim Falkowska i Piter wyszły na kort Iga Świątek pewnie pokonała Laurę Siegemund. Niestety, Biało-Czerwonym nie udało się odnieść zwycięstwa, ale sam finał jest świetnym wynikiem polskiego duetu.

Pierwszego seta Polki rozpoczęły od utraty gema serwisowego. Po raz drugi zostały przełamane w 5. gemie, jednak chwilę później część strat odrobiły. Więcej przełamań w secie nie zobaczyliśmy i to rywalki zapisały partię na swoje konto. Drugi set rozpoczął się tak samo jak pierwszy, jednak Polki od razu wyrównały na 1:1. Przełamanie na korzyść Brytyjki i Belgijki miało miejsce ponownie w 5 gemie i to okazało się decydujące o całym meczu.

Falkowska/Piter – Watson/Wickmayer 0:2 (4:6, 4:6)