Znakomita niedziela w wykonaniu reprezentantów Polski, startujących w Mistrzostwach Europy Juniorów i U23 w sprincie kajakowym. Nasza kadra wywalczyła 6 medali w ostatnim dniu rywalizacji w Montemor-o-Velho.

Fenomenalny start zaliczył Alex Borucki, który do swojego dorobku z sobotnich zmagań dołożył krążek złotego i brązowego kruszcu. Na początku dnia zapewnił sobie tytuł Mistrza Europy Juniorów w konkurencji K1 500 m. W finałowym biegu nie miał sobie równych, zameldował się na mecie z czasem 1:42.566. Tuż za nim dopłynął Węgier – Balint Kollek, a na 3. miejscu uplasował się Luca Lauper z Szwajcarii. Pokaz swoich sił zaprezentował nam również w sesji popołudniowej, w której przystąpił do wyścigu na dystansie 200 m. Borucki uplasował się na ostatnim szczeblu podium, z wynikiem 37.496 i do kraju wraca ze złotem i dwoma brązami. Po tytuł Mistrza sięgnął reprezentant Ukrainy – Andrii Penzai, zaś po srebro Leon Reckzeh.

Złoty krążek dla Polski wywalczyli również Kacper Sieradzan i Adrian Kłos. Polscy kanadyjkarze wystartowali na dystansie 500 m, w rywalizacji młodzieżowców. Na mecie zameldowali się z czasem 1:48.102, mając za plecami osadę z Hiszpanii. Manuel Fontan i Martin Jacome zajęli 2. lokatę, tracąc do zwycięzców tylko 0,140 setnych. Brąz zdobyli Ukraińcy. Warto, dodać iż Sieradzan wróci do Polski z dwoma medalami. Wczoraj wywalczył wicemistrzostwo Europy, w konkurencji C1 1000 m.

Ze swojego występu zadowolona może być Katarzyna Szperkiewicz. W finale A w  konkurencji C1 200 m zajęła 2. miejsce, przegrywając tylko z Hiszpanką – Claudią Couto. Polka osiągnęła rezultat 49.390. Podium uzupełniła Elena Glizan z Mołdawii. Po tytuł wicemistrza Europy sięgnął także Mateusz Surwiło. Nasz parakajarz przegrał tylko z Hiszpanem – Juanem Valle, meldując się na mecie z czasem 41.483. Natomiast brąz przypadł reprezentantowi z Izraela – Ronowi Halevi.

Na 3. pozycji uplasowała się Julia Olszewska, która rywalizowała w K1 200 m U23. Nasza zawodniczka metę przepłynęła w wynikiem 43.002. Tytuł Mistrzyni zgarnęła Niemka – Chelsea Roussiekan, zaś srebrny medal należał do Włoszki – Irene Bellan.