Wyścig Princess Anna Vasa Tour jest jedynym kobiecym wyścigiem w Polsce wpisanym do kalendarza UCI. Trasa wyścigu odbywała się pod zamkiem Golubskim, gdzie przez wiele lat zarządzała swoimi włościami Anna Wazówna (siostra króla Zygmunta III Wazy).

Podczas tegorocznej edycji wyścigu polscy kibice mogli odczuwać duże powody do dumy. Dominika Włodarczyk, reprezentująca grupę MAT Atom Deweloper Wrocław, zajęła w klasyfikacji generalnej drugie miejsce. Dodatkowo młoda reprezentantka Polski wygrała wszystkie pozostałe klasyfikacje: juniorską, punktową, górską LZS czyli kombinowaną, a dodatkowo z koleżankami z grupy zespołową.

Skład kobiecego peletonu na ten wyścig liczył 24. ekipy, w tym cztery zespoły z Polski (TKK Pacyfik Nestle Fitness Toruń, Kujawy Pomorze Team, Reprezentacja Polski, a także wspomniany wcześniej MAT Atom Developer Wrocław).

1. Etap:

Pofałdowany etap składający się z 5. rund liczących 22km. Start i metę zaplanowano w Golubiu-Dobrzyniu. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Katarzyna Wilkos, która zajęła na etapie 2. miejsce (MAT Atom Deweloper Wrocław). Etap wygrała Norweżka Camilla Ranes Bye.

1. Camilla Ranes Bye (Norwegia – Torelli)  czas: 2.44.19

2. Kamila Wilkos (Polska – MAT ATOM Deweloper Wrocław) +00

3. Elina Tasane (Estonia – WCC Team) +00

2. Etap:

Trasa etapu to dwie górskie duże pętle. Start zaplanowano na Moście Błękitnej Armii gen.Hallera, a finisz pod Zamkiem Golubskim. Aktywna w peletonie była Dominika Włodarczyk, która wygrywała premie będąc w odjeździe. Górski etap padł łupem Lindy Zanetti (UAE Development Team), drugie miejsce zajęła aktywna Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław).

1. Linda Zanetti (Szwajcaria – UAE Decelopment Team) czas: 3,07.19

2. Dominika Włodarczyk (Polska – MAT Atom Deweloper Wrocław) +00

3. Rasa Leleivyte (Litwa – Aromitalia Basso Vaiano) +00

3. Etap:

Tym razem na kolarki czekała jazda indywidualna na czas. Trasa składająca się z 13,5km miała wyłonić zwyciężczynię tegorocznej edycji. Na trasie najlepiej spisała się Ukrainka Valeriya Kononenko reprezentująca drużynę naszych wschodnich sąsiadów. Drugie miejsce ze stratą 26 sekund zajęła Olga Zabelinskaya (Tashkent Coty Women Professional Cycling Team), a na ostatnim miejscu podium stanęła Dominika Włodarczyk ze stratą 29s do zwyciężczyni.

1. Valeriya Kononenko (Ukraina – Team Ukraine) 18:10

2. Olga Zabelinskaya (Uzbekistan – Tashkent City Women PCT) +26

3. Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław) +29

Dla Dominiki Włodarczyk to kolejne podium wyścigu zaliczonego do kalendarza UCI. Cieszy nas dobra postawa naszej młodej zawodniczki, która znalazła się w składzie na MŚ w Glasgow.