Za nami pierwsze, z trzech zaplanowanych, spotkanie towarzyskie w siatkówce kobiet. Na hali w Krośnie Polki zmierzyły się z Turczynkami.

Polska 3:1 Turcja (25:20, 25:23, 25:16, 20:25)

Wyjściowa “6” naszych reprezentantek: Korneluk, Stysiak, Łukasik, Wołosz, Pacak, Różański, Stenzel

Pierwszy set rozpoczął się od skutecznego ataku Polek. Przez większość partii walka o zwycięstwo toczyła się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie odskakiwała na większa liczbę „oczek”. W decydującej fazie Biało – Czerwone były skuteczniejsze od rywalek, co poskutkowało pokaźną przewagą w końcówce, a w rezultacie pozwoliło na triumf w tej części meczu.

Drugą odsłonę, ponownie jak poprzednią, otworzył atak naszych rodaczek. Tym razem jednak przebieg seta był jeszcze bardziej emocjonujący. W pierwszej części partii to Polki utrzymywały nieznaczną przewagę punktową, w jej połowie inicjatywę przejęły Turczynki odskakując momentami nawet na trzy punkty. Błędy naszych przeciwniczek sprawiły, że wkrótce na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. Wkrótce polskie siatkarki przypieczętowały zwycięstwo w kolejnej odsłonie.

Trzecia partia miała przebieg bardzo jednostronny. Już od samego początku nasze reprezentantki miały zaliczkę punktową. Wraz z upływem czasu dzięki dobrej grze nasze siatkarki zwiększały ją. Zepsuta zagrywka Ozbay zakończyła znakomitego seta w wykonaniu brązowych medalistek Ligi Narodów.

Połowa czwartego, dodatkowego seta była wyrównana. Ponownie żadna z drużyn nie odskoczyła na znaczną liczbę punktów. Przy stanie 15:15 Turczynki zaczęły tworzyć przewagę, której Polki nie były w stanie odrobić.

W piątek, 4 sierpnia Polki zmierzą się ponownie towarzysko z Turczynkami. Spotkanie odbędzie się na hali w Mielcu o godzinie 17:30.