Trzeci dzień Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w pływaniu przyniósł nam cztery medale! Biało-czerwoni sięgnęli w Manchesterze po złoto, srebro i dwa brązy.

Za nami emocjonujący wieczór, a to za sprawą reprezentantów Polski. Na otwarcie złotym medalistą na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S1 został Kamil Otowski. Polak osiągnął czas 2:18.60 – nowy rekord zawodów! 2. lokatę zajął Anton Kol, zaś brąz należał do Francesco Bettella.

Wicemistrzynią świata została Oliwia Jabłońska, która rywalizowała na dystansie 400 metrów stylem dowolnym w klasie S10. Jej czas to 4:38.57. Finałowy bieg wygrała zawodniczka z Węgier – Bianka Pap. Podium uzupełniła Faye Rogers.

Krążek brązowego kruszcu wywalczył Jacek Czech, startując na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w klasie S2. Nasz parapływak popłynął na czas 2:07.04. Bezapelacyjnie po tytuł mistrzowski sięgnął Brazylijczyk – Gabriel Geraldo Dos Santos Araujo, który uzyskał rezultat 1:55.34! Srebrny medal zdobył reprezentant z Chile – Alberto Caroly Abarza Diaz.

Brązowy medal w wyścigu na dystansie 400 metrów stylem dowolnym w klasie S10 powędrował do Alana Ogorzałka. Reprezentant Polski uzyskał wynik 4:14.50. Triumf odniósł Włoch – Stefano Raimondi, a srebro zdobył Bas Takken