Dobiegł końca pierwszy dzień Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym w szkockim Glasgow. Reprezentanci Polski wystąpili dzisiaj w czterech konkurencjach. Najlepiej poszło nam w kwalifikacjach męskiego sprintu (3. miejsce). Z kolei panie w tej samej konkurencji zakończyły MŚ na 7. pozycji.

Drużynowy sprint żeński:

Polskie sprinterki w składzie Urszula Łoś, Nikola Sibiak i Marlena Karwacka zajęły 8.miejsce w kwalifikacjach, dzięki czemu wywalczyły awans do 1. rundy. Tam trafiły na Brytyjki, które okazały się zdecydowanie lepsze. Polki uzyskały czas 47,487, co dało 7. miejsce. Po złoto sięgnęły Niemki, bijąc w wielkim finale rekord świata.

Drużynowy sprint mężczyzn:

Reprezentanci Polski w składzie: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski zajęli 3. miejsce w kwalifikacjach. Polacy uzyskali czas – 42,916, przegrywając jedynie z Holendrami i Australijczykami. Walka o medale odbędzie się jutro.

Wyścig indywidualny kobiet:

Olga Wankiewicz w kwalifikacjach wyścigu indywidualnego uplasowała się na odległej 18. pozycji i odpadła z dalszej rywalizacji. Całe zawody zdominowała Amerykanka — Chloe Dygert.

Scratch męski:

W finale scratchu mężczyzn wziął udział Filip Prokopyszyn. Niestety Polak nie wytrzymał tempa rywalizacji, nie kończąc wyścigu. Złoto wywalczył Brytyjczyk William Tidball , wyprzedzając Japończyka Kazushiga Kubokime oraz Belga Tuura Densema.