Za nami niedzielne mecze 3. kolejki Fortuna 1. Ligi! Motor Lublin zremisował przed własną publicznością 1:1 z GKS Katowice, a w Opolu Tyski GKS zwyciężył 2:0.

O godzinie 15:00 na Arenie Lublin rozpoczęło się starcie pomiędzy Motorem, a GKS-em Katowice. Gospodarze zaczęli sezon od dwóch zwycięstw i dziś chcieli przedłużyć dobrą serię.

Wynik spotkania już w 8. minucie otworzył Sebastian Bergiel. Zawodnik Gieksy uderzył zza pola karnego dając swojej drużynie prowadzenie. Goście jeszcze przed przerwą mieli kilka dogodnych okazji aby podwyższyć prowadzenie.

Po zamianie stron do głosu wreszcie Lublinianie, a w 58. minucie wyrównał Michał Król. Na kwadrans przed końcem w polu karnym sfaulowany został Jakub Arak, ale ten sam zawodnik nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie mecz skończył się podziałem punktu.

Motor Lublin – GKS Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: 58′ Król –  8′ Bergiel

Nowy lider Fortuna 1. Ligi!

Ciekawe starcie zapowiadało się w Opolu, gdzie mierzyły się Odra i GKS Tychy; dwa zespoły z kompletem punktów.

Na cztery minuty przed końcem 1. połowy Odra nie wykorzystała rzutu karnego.

W 51. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Wojciech Kamiński, przez co gospodarze kończyli mecz w “10”. Wynik otworzył się dopiero w 79. minucie za sprawą Niewiaromskiego. W doliczonym czasie z bliskiej odległości do siatki trafił Dawid Rumin.

Odra Opole – GKS Tychy 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Wiktor Niewiarowski (79), 0:2 Daniel Rumin (90+6)