W poniedziałek zakończyliśmy 3. kolejkę Fortuny 1 ligi. Arka Gdynia uległa u siebie Polonii Warszawa 2:3, a Resovia Rzeszów zremisowała z Podbeskidziem Bielsko Biała 1:1.

W 1. meczu poniedziałkowych spotkań na zapleczu ekstraklasy Arka Gdynia podejmowała Polonię Warszawa.

W 25 minucie Fadecki zdecydował się na indywidualny rajd, a później strzelił spoza pola karnego i po rykoszecie od obrońcy rywala, zdobył bramkę na 1:0 dla Polonii. Długo jednak drużyna z Warszawy nie cieszyła się z prowadzenia, gdyż już 3 minuty później Czubak wykorzystał błąd bramkarza rywala, wyrównując stan rywalizacji. Kilka chwil później strzelec pierwszej bramki dla Gdyni umieścił piłkę w siatce, lecz po analizie var sędzia odgwizdał spalonego. W końcówce pierwszej połowy rzut wolny na bramkę zamienił Bajdur i do przerwy piłkarze schodzili z wynikiem 2:1 dla Polonii.

W 75. minucie kolejny stały fragment gry na swoją korzyść zamienili goście. Dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisał się Michalski, z którego skorzystał skutecznym strzałem głową Kołodziejski. W 85. minucie Marcjanik, który skorzystał na dobrej wrzutce po rzucie rożnym Gojnego, ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Polonii Warszawa.

Arka Gdynia vs Polonia Warszawa 2:3

W ostatnim meczu 3. kolejki 1. ligi Resovia Rzeszów rywalizowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

W 1. połowie tego spotkania zdecydowanie większe posiadanie miało Podbeskidzie (61%), lecz nie potrafiło stworzyć sobie groźnej podbramkowej sytuacji, a Resovia nie oddała nawet celnego strzału na bramkę.

Po dość nudnej pierwszej połowie, w drugiej już w 56. minucie Górski wykorzystał fatalne w skutkach nieporozumienie obrońców Bielska-Białej i wyprowadził Rzeszów na prowadzenie 1:0. Na 10 minut do zakończenia regulaminowego czasu gry po składnej akcji Podbeskidzia na sytuację sam na sam został wyprowadzony Abate, który skrzętnie skorzystał z tej szansy i ustalił wynik tego meczu na 1:1.

Resovia Rzeszów vs Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1.