Raków Częstochowa pokonał 2:1 cypryjski Aris Limassol w pierwszym meczu III. rundy eliminacji Ligi Mistrzów! Bramki dla polskiego zespołu zdobyli Kochergin i Piasecki. Mistrzowie Polski są o krok od walki o najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki!

Po wyeliminowaniu Flory Tallin i Karabachu Agdam dziś Raków rozpoczął rywalizację w III. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Medaliki zapewniły sobie już udział w fazie grupowej europejskich pucharów, ale szanse na awans do LM są coraz większe, zwłaszcza po dzisiejszej wygranej.

Wynik spotkania otworzył się bardzo szybko, bo już w siódmej minucie. Po przejęciu piłki z prawej strony Tudor zagrał na dalszy słupek do Kochergina, a ukraiński pomocnik umieścił piłkę w siatce. Rywale stworzyli kilka groźnych okazji, ale do przerwy wynik się nie zmienił.

W 61. minucie Marcin Cebula został sfaulowany w polu karnym przez Yago po czym sędzia wskazał na jedenasty metr. Chwilę później Fabian Piasecki posłał piłkę w lewę róg podwyższając prowadzenie gospodarzy. Raków Częstochowa w końcówce miał świetną okazję na podwyższenie prowadzenia, jednak zamiast tego gola kontaktowego zdobyli goście. Na strzał z dystansu zdecydował się Mihlali Mayambela. Tym samym mistrzowie Polski na Cypr pojadą z jednobramkową zaliczką.

Raków Częstochowa – Aris Limassol 2:1 (1:0) Bramki: 7′ Kochergin, 63′ Piasecki  – 89′ Mayambela