Za nami ostatni dzień lekkoatletycznych Mistrzostw Europy do lat 20. Reprezentacja Polski wróci do kraju z pięcioma medalami!

Ostatniego dnia rywalizacji najbliżej podium był Jakub Walecki, startujący w skoku w wzwyż. Polak zajął 5. miejsce. Z wynikiem 2.15 pobił rekord życiowy!

Polska sztafeta pań na 4×100 metrów zajęła w finałowym biegu również 5. lokatę. W skład wchodziły – Ewa Piaszczyńska, Oliwia Zimoląg, Maja Łyskowska i Paulina Kubis.

Dwóch biało-czerwonych rywalizowało w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Krzysztof Zieliński uplasował się na 7. pozycji, z wynikiem 9:02.6. Natomiast Adam Bajorski wywalczył 11. miejsce.

W biegu na 5 kilometrów wśród pań wystartowała Aleksandra Szulska i Julianna Multan. Nasze zawodniczki zajęły kolejno 9. i 15. lokatę.

5. pozycja w biegu finałowym 4×400 metrów należała do Polek, które wystartowały w składzie: Dominika Duraj, Lena Pajęcka, Milena Tramm i Anastazja Kuś. Wśród zmagań mężczyzn w tej samej konkurencji, pozycję niżej zajęli biało-czerwoni. Na starcie stanęli Michał Kijewski, Szymon Mikołajczak, Adrian Wójciak i Maksymilian Szwed.

Artur Brzeziński zajął 21. miejsce, rywalizując w dziesięcioboju. Natomiast w finale 4×400 mężczyzn zdyskwalifikowani zostali Michał Gorzkowicz, Dawid Grząka, Cezary Łazowy i Sabastian Libura. Komunikat głosi, że za przekroczenie strefy zmian.