Deszcz nie przeszkodził liderce światowego rankingu – Idze Świątek awansować do kolejnej rundy turnieju rangi WTA 1000. Polka pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą po trzysetowym meczu.

Iga Świątek rozpoczęła mecz od wygranego gema serwisowego do zera. Chwilę później miała break pointa, którego niestety nie udało jej się wykorzystać. W kolejnym gemie Muchova była bliska przełamania, jednak ostatecznie Iga na to nie pozwoliła. Następnie Polka przełamała Czeszkę, wychodząc na prowadzenie 3:1. Mimo problemów Świątek wygrała piątego gema przy swoim serwisie, a także zapisała na swoje konto kolejnego – najdłuższego w tym meczu. W tym momencie do wygranej w secie wystarczyło wygrać swoje podanie. To też uczyniła nasza zawodniczka, zapisując pierwszą partię na swoim koncie.

Drugi set od początku nie szedł po myśli Świątek. Co prawda drugiego gema Polka wygrała, ale kolejne trzy, w tym jeden przy swoim serwisie trafiły na konto rywalki. Iga przegrywała już 1:4. Końcówka partii to przełamania z obu stron, gdy Iga wygrywała gema przy serwisie Muchovej to Czeszka za chwilę odpowiadała tym samym. Set zakończył się wynikiem 4:6.

Na trzecią partię zawodniczki musiały sporo poczekać, ponieważ zaczął padać deszcz. Po długiej przerwie Świątek i Muchova wróciły na kort, ale po rozegraniu jednego gema (przełamanie na korzyść Igi), musiały znowu przerwać grę. Po ponownym powrocie obie tenisistki zgodnie wygrywały swoje gemy serwisowe, więc kluczowy okazał się ten pierwszy. Świątek wygrała mecz i awansowała do ćwierćfinału, gdzie jej rywalką będzie Danielle Collins.

Iga Świątek – Karolina Muchova 6:1, 4:6, 6:4

W rywalizacji deblistek odpadła niestety Magda Linette, grająca w parze z Amerykanką Bernardą Perą. Pierwszego seta Linette i Pera co prawda wygrały, ale w kolejnych lepsze okazały się rywalki.

Linette/Pera – L. Kiczenok/Ostapenko 6:3, 2:6, 8:10