Iga Świątek pokonała Amerykankę Claire Liu w 2. rundzie wielkoszlemowego French Open. Zwycięstwo odniósł także nasz najlepszy deblista – Jan Zieliński, grający z Monakijczykiem Hugo Nysem.

Iga spotkanie rozpoczęła od prowadzenia 3:0 z dwoma przełamaniami 102. w rankingu rywalki. Później jednak nie poszła za ciosem, straciła całą przewagę i wynik meczu brzmiał , 3:3. To nie był koniec przełamań w tym secie, ponieważ chwilę później Iga wyszła na prowadzenie 4:3 przy serwisie Liu. Następnie mimo problemów obroniła swoje podanie, a pierwszy set ostatecznie zakończył się rezultatem 6:4.
W drugiej partii takich emocji już nie było. Jedynie w 4. gemie Iga musiała się nieco więcej namęczyć. Liu grała ambitnie, ale to nie wystarczyłoby zabrać Świątek choćby gema.
Iga Świątek – Claire Liu 6:4, 6:0
W kolejnym spotkaniu rywalką liderki rankingu będzie Chinka Xinyu Wang.
Z kolei Jan Zieliński i Hugo Nys pokonali reprezentantów gospodarzy: Richarda Gasqueta i Lucasa Pouille 6:4, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju deblowego. W kolejnym pojedynku zmierzą się z Marcelo Melo i Johnem Peersem.