Magda Linette przegrała już w pierwszej rundzie turnieju rangi WTA 1000 w Cincinnati. Polka mimo bardzo dobrego początku uległa sklasyfikowanej na odległym miejscu w rankingu Amerykance Ann Li.

Pierwszy set toczył się pod dyktando polskiej tenisistki. Choć wszystkie gemy przy serwisie Amerykanki były wyrównane to trafiały na konto Linette. Przy swoim podaniu Magda tylko raz musiała bronić break pointa, co też skutecznie uczyniła. Mimo walki Li nie była w stanie ugrać chociażby jednego gema.

Druga partia nie rozpoczęła się już tak dobrze dla Linette. Polka utraciła swoje podanie w drugim gemie. Następnie mieliśmy mały festiwal przełamań, który zakończył się po 5 gemie. Chwilę później Magda wyrównała na 3:3 i kolejne gemy wygrywały już serwujące. To doprowadziło do tie-breaka, którego lepiej rozpoczęła Li. Amerykanka prowadziła już 4:1, przez co Polka nie mogła pozwolić sobie na kolejne błędy. Linette m.in. dzięki autom rywalki doprowadziła do remisu 5:5, jednak kolejne dwie wymiany należały już do Li.

Trzeci set zupełnie nie wyszedł Magdzie Linette. Polka popełniała zdecydowanie zbyt dużo błędów, co wykorzystywała rywalka. Biało-Czerwona przegrywała już 0:5, kiedy postanowiła jeszcze zawalczyć i przełamała Li, a następnie wygrała swój gem serwisowy. Niestety chwilę później przy swoim podaniu Amerykanka zakończyła mecz.

W kolejnej rundzie Ann Li zmierzy się z nr 2 rankingu – Białorusinką Aryną Sabalenką.

Magda Linette – Ann Li 6:0, 6:7(5), 2:6