Hubert Hurkacz pokonał Borne Coricia i zagra w 1/8 finału turnieju ATP 1000 w Cincinnati. Polak rozpoczął mecz od przegranego seta, ale potrafił odwrócić losy spotkania.

Hubert prowadził w pierwszej partii z przewagą przełamania już 4:1, a następnie 5:2, jednak w tym momencie jego gra się posypała i do końca seta gemy zdobywał już tylko Coric. Tym samym Polak przegrał 5:7. W kolejnym secie Hurkacz miał podobny początek, jednak tym razem przewagi nie roztrwonił i zwyciężył do trzech. Decydującą partię Biało-Czerwony także rozpoczął dobrze, przełamując Chorwata w 3 gemie. Okazało się to kluczem do wygrania całego pojedynku.

Hubert Hurkacz – Borna Coric 5:7, 6:3, 6:3

W kolejnej rundzie na Polaka czeka nr 4 turnieju, czyli Grek Stefanos Tsitsipas. Natomiast jeszcze tej nocy Hurkacz wraz z Mate Paviciem dokończy pojedynek deblowy z Australijczykami Hijikatą i Kublerem.