Niestety od porażki po bardzo zaciętym meczu rozpoczynają zmagania w fazie grupowej Piotr Kantor i Jakub Zdybek.

Polacy po awansie turnieju głównego trafili do grupy C wspólnie z: Cherif/Ahmed (Katar), Perusić/Schweiner (Czechy) oraz Henning/Winter (Niemcy).

Natomiast w pierwszym i zarazem jedynym dzisiejszym spotkaniu naszym siatkarzom przyszło się zmierzyć z brązowymi medalistkami olimpijskimi – Katarczykami Cherif/Ahmed.

Początek spotkania nie układał się po myśli Polaków i to rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie (5:2). W kolejnych akcjach przewaga zawodników z Azji coraz wyraźniej się zarysowywała. Polacy nie mogli sobie poradzić z bardzo dobrze dysponowanymi Katarczykami i na przerwę techniczną schodzili przegrywając 7:14. Do końca pierwszej partii nic się nie zmieniło i to Kantor/Zdybek schodzili przegrywając ją 12:21.

W drugiej odsłonie meczu Biało-Czerwoni zaczęli grać zdecydowanie lepiej przez co Cherif/Ahmed mieli większe problemy niż w pierwszej odsłonie meczu. Pierwsze kilka akcji to gra punkt za punkt. Ale po którymś z udanych piłek Polacy wyszli na trzypunktowe prowadzenie 6:3. Nasz duet kontynuował swoją dobrą grę ale rywale z Kataru nie pozwolili oddalić się dalej niż na trzy “oczka”. W decydującą część tej partii Piotr Kantor/Jakub Zdybek wchodzili prowadząc 17:15 i wszystko wskazywało, że doprowadzają do tie-breaka. Tak też się stało i to Biało-Czerwoni wygrali drugiego seta 21:18.

Tie-breaka od pierwszych piłek był bardzo zacięty, a żaden z duetów nie chciał odpuścić wygranej w całym meczu. Przez cały trzeci set oglądaliśmy grę punkt za punkt, a na tablicy wyników mieliśmy remis 13:13 i o końcowym zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi. Polacy obronili pierwszą piłkę meczową, a następnie zdołali przełamać Katarczyków i to teraz po stronie naszego duetu była szansa na zakończenie tego pojedynku. Niestety Polacy nie wykorzystali tej szansy. Biało-Czerwoni mieli jeszcze pięć piłek meczowych ale nie wykorzystali żadnych z nich. Ostatecznie to Cherif/Ahmed okazali się lepsi wyrywając 24:22.

Kantor/Zdybek 1-2 (12:21, 21:18, 22:24) Cherif/Ahmed (Katar)

Jutro o awans z grupy Polacy zmierzą się z parą gospodarzy Henning/Winter oraz z Czechami Perusic/Schweiner.