Dzisiejszego wieczoru Lech Poznań zmierzył się na wyjeździe ze Spartakiem Trnava w rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Tydzień temu Kolejorz wygrał przed własną publicznością 2:1 i był w dogodniejszej sytuacji posiadając jednobramkową zaliczkę.

Poznaniacy od pierwszych minut postawili na grę ofensywną, co dobrze im wychodziło. Już w 11. minucie blisko zdobycia gola był Ishak, ale piłka po strzale minęła bramkę Takaca. Gospodarze bronili się i czekali na błędy Lecha aby wyjść szybko z kontrą, na szczęście były one niezbyt groźne. Kolejorz po 30. minutach spotkania trochę zwolnił tempo i pozwalał na większy manewr rywalom. Spartak to wykorzystał i w 37. minucie do bramki Bednarka trafił Ofori, po ładnym strzale przy słupku. Zawodnicy Trnavy po golu dającym im remis w dwumeczu szybko chcieli podwyższyć wynik grając bardziej agresywnie. W końcówce pierwszej części poznaniacy popełniali wiele niepotrzebnych błędów i strat na własnej połowie, ale gospodarze nie wykorzystali szans na podwyższenie wyniku.

Niestety na początku drugiej części spotkania w 50. minucie Pereira nie zdołał upilnować Daniela w polu karnym, a ten w dogodnej sytuacji skierował futbolówkę do bramki Bednarka. Lech próbował odrobić straty, ale ewidentnie nie miał pomysłu jak ograć rywala. Spartak prowadził już 2:0, a w dwumeczu 3:2, poznaniacy musieli gonić wynik. Kolejorz szybko się przebudził i w 65. minucie Ishak podał piłkę na 16-sty metr do Velde, który przepięknie przymierzył w długi róg bramki. Boisko w 68. minucie przez kontuzję, prawdopodobnie barku, opuścić boisko musiał Pereira, a w jego miejsce wszedł Gurgul. Bez wątpienia było to duże osłabienie polskiej drużyny. Szczęście po golu Lecha szybko minęło, w 74. minucie Spartak po pięknym golu Stetina z przewrotki znów wyszedł na prowadzenie w dwumeczu. Blisko upragnionej bramki w 81.minucie był Marchwiński oddając strzał głową, niestety tuż obok słupka. Piłkarze Lecha dziś definitywnie nie mieli “farta”. Kiepski mecz naszych, wiele błędów, które odzwierciedla wynik. Lech bez awansu do 4. rundy LKE.

Lech Poznań 1:3 Spartak Trnava w dwumeczu (3:4)

Gole: Ofori 37′, Daniel 50′, Velde 63′, Stetina 74′

Składy:

Lech Poznań: Bednarek – Pereira, Blazić, Milić, Andersson – Murawski, Karlstroem, Marchwiński – Hotić, Ishak, Velde

Spartak Trnava: Takac – Stetina, Gorosito, Kosa – Kostma, Ofori, Zeljković, Prochazka, Miković – Djuricin, Daniel