Hubert Hurkacz w parze z Chorwatem Mate Paviciem zmierzyli się w 1/8 finału turnieju w Cincinnati z M. Melo i A. Zverevem. Obie pary w poprzedniej rundzie wygrały swoje spotkania po trzysetowej rywalizacji. Hurkacz z Paviciem pokonali debel R. Hijikata/J. Kubler, a Melo i Zverev wyrzucili z turnieju “polski” duet  J. Zieliński/ H. Nys.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnej gry obu par przy własnym serwisie. Najpierw gema do “15” wygrali Melo i Zverev, a następnie do “0” Hurkacz/Pavić. Kolejny gem również padł łupem pary Melo/Zverev, kolejny wygrany do “15”. Czwarty gem okazał się decydujący w pierwszym secie, wtedy to przy podaniu Pavicia nastąpiło przełamanie i para Melo/Zverev wyszła na prowadzenie 3:1, które powiększyła po swoim następnym podaniu. Polsko-chorwacki debel nie był w stanie odrobić straty przełamania, a dodatkowo w dziewiątym gemie gra została przerwana z uwagi na opady deszczu nad Cincinnati. Mimo tego Marcelo Melo zdołał wykorzystać pierwszą piłkę setową i zakończył pierwszą partię wynikiem 6:3.

Drugi set również był przerywany przez opady deszczu. Jednak zawodnikom udało się dograć spotkanie 1/8 finału do końca. Niemalże cała partia była bardzo wyrównana, jednak obie pary pewnie wygrywały swoje podania. Kiedy wydawało się, że o rozstrzygnięciu tego seta zadecyduje tie-break, nastąpiło przełamanie przy podaniu polsko-chorwackiej pary. Melo i Zverev wyszli na prowadzenie 6:5, a kolejnego gema przy swoim podaniu wygrali do “0” przypieczętowując awans do ćwierćfinału turnieju.

Hubert Hurkacz nie kończy jeszcze swojej przygody w Cincinnati. W piątek zagra w ćwierćfinale singlowego turnieju z Australijczykiem- Alexeiem Popyrinem.

H. Hurkacz/M. Pavić- M. Melo/A. Zverev 3:6, 5:7