Za nami kolejny dzień zmagań ligowych na zagranicznych boiskach. Jak zaprezentowali się polscy zawodnicy?

Bundesliga: Jedynym Polakiem występującym w sobotnich meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech był Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg), który w starciu z Heidenheim wszedł na boisko z ławki w 66. minucie gry. Jego zespół wygrał 2:0.

2. Bundesliga: W drugiej lidze zmagań na niemieckich boiskach oglądaliśmy kilkoro Polaków. Adam Dźwigała (St. Pauli) rozegrał w całości pierwszą połowę spotkania z Furth. Tuż przed rozpoczęciem drugiej odsłony w jego miejsce wszedł Austriak, David Nemeth. Pod koniec tego pojedynku, w 88. minucie na murawę wszedł Damian Michalski (Furth), który zanotował nienajlepszy występ, gdyż chwilę później obejrzał żółtą kartkę. Rezerwowy bramkarz Fortuny Düsseldorf, Karol Niemczycki całe spotkanie z SC Padeborn obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Serie A: W pierwszym dniu zmagań nowego sezonu ligi włoskiej oglądaliśmy cztery emocjonujące spotkania, w trzech z nich wystąpił jeden z naszych rodaków. W brawach Hellasu Verona pełne 90 minut rozegrał Paweł Dawidowicz. Jego zespół zwyciężył z Empoli 1:0. Następnie Frosinone Calcio zmierzyło się z SSC Napoli. Zwycięzcy ligi w ubiegłym sezonie wygrali z gospodarzami 3:1. Dobry występ zaliczył nasz kadrowicz, Piotr Zieliński, który kilkukrotnie próbował zagrozić bramce rywala. W zespole ze środkowych Włoch na ławce rezerwowych znalazł się Przemysław Szymiński, który jednak nie zanotował ani minuty na boisku. W trzecim pojedynku dnia Genoa podjęła Fiorentinę. W 59. minucie w koszulce Genui na murawę wszedł Filip Jagiełło, który skutecznie uniemożliwiał dojście rywali do bramki.

Serie B: W drugiej lidze zmagań na włoskich murawach również oglądaliśmy Biało – Czerwonych. W 65. minucie w barwach Cosenzy wszedł Mateusz Praszelik. Jego zespół wygrał z Ascoli 3:0. Wieczorem Sampdoria podjęła na wyjeździe Ternanę. Bartosz Bereszyński rozegrał całe spotkanie.

Championship: Southampton z Janem Bednarkiem w wyjściowym składzie pokonało na wyjeździe Plymouth 1:2. Polak zablokował trzy strzały rywali oraz zanotował dwa celne długie podania, jednak na jego koncie widnieje również kilkukrotne utracone posiadanie piłki. W barwach Birmingham Krystian Bielik rozegrał pełne 90 minut. Michał Helik (Huddersfield) również zagrał całe spotkanie.

Saudi Professional League: Drużyna Czesława Michniewicza, Abha zwyciężyła pierwszy pojedynek w tym sezonie. W wyjściowej jedenastce wyszedł reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak, który tradycyjnie rozegrał pełne spotkanie.

Eredivisie: Jedynym naszym reprezentantem w zmaganiach ligi holenderskiej był Kacper Kozłowski (Vitesse), który w meczu z PSV Eindhoven został zmieniony w 57. minucie.

Reszta świata:

Cymbu Premier (liga walijska) – Kapitan The New Saints, Adrian Cieślewicz rozegrał całe spotkanie.

Super Liga (liga chińska) – Uczestnik Euro 2012, Adrian Mierzejewski (Henan Songshan Longmen) strzelił bramkę w starciu z Dalian Pro. Jest to drugie trafienie Polaka w tym sezonie zmagań w Chinach.