Za nami pierwsza seria gier sezonu 2023/2024 Ekstraligi Kobiet. Piłkarki dostarczyły wielu emocji, a najwięcej w Tczewie gdzie padło aż 8 bramek.

UJ Kraków – Pogoń Szczecin

Inaugurującym spotkaniem sezonu 2023/2024 Ekstraligi kobiet było spotkanie UJ Kraków z Pogonią Szczecin. Do przerwy mieliśmy remis 1-1, a autorkami bramek były Anna Zapała dla gospodyń oraz Kinga Buzan dla przyjezdnych. W drugiej części meczu do siatki trafiła jeszcze  Natalia Oleszkiewicz ustalając wynik tego spotkania na 2-1 dla zawodniczek ze Szczecina.

UJ Kraków 1-2 (1-1) Pogoń Szczecin

• 22′ A. Zapała (1-0)
  • 28′ K. Buzan (1-1)
  • 76′ N. Oleszkiewicz (1-2)
Śląsk Wrocław – Stomilanki Olsztyn

W drugim spotkaniu tej kolejki we Wrocławiu oglądaliśmy mecz miejscowego Śląska z beniaminkiem Stomilanek Olsztyn. Mecz ten nie dostarczył nam wielu emocji, bowiem zakończył się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie druga żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Joanna Weclawek.

Śląsk Wrocław 0-0 (0-0) Stomilanki Olsztyn

GKS Katowice – Czarni Sosnowiec

Aktualne Mistrzynie Polski sezon rozpoczęły domowym spotkaniem z Czarnymi Sosnowiec. Wynik już w 20 minucie otworzyła Karolina Bednarz. Następnie do wyrównania doprowadziła Anna Redzia, a na 2-1 dla Katowic strzeliła Dziesika Jaszek. W drugiej połowie zobaczyliśmy jeszcze dwie bramki dla gospodyń w wykonaniu ponownie Dzesiki Jaszek oraz Nicoli Brzęczek.

GKS Katowice 4-1 (2-1) Czarni Sosnowiec

• 20′ K. Bednarz (1-0)
  • 38′ A. Redzia (1-1)
  • 41′ D. Jaszek (2-1)
  • 60′ D. Jaszek (3-1)
  • 85′ N. Brzęczek (4-1)
Pogoń Tczew – UKS SMS Łódź

Ostatnim sobotnim meczem było starcie w Tczewie pomiędzy Pogoniom, a UKS SMS Łódź. W tym spotkaniu kibice mogli zobaczyć grad goli, bowiem padło ich aż 8. Strzelanie już w 11 minucie rozpoczęła Oliwia Domin strzelając dla zespołu z Łodzi. W pierwszej części gry strzelały tylko łodzianki i tak do siatki trafiły jeszcze: Majda, Filipczak, Grzybowska oraz Zieniewicz. W drugiej połowie honorowym trafieniem odpowiedziała Katarzyna Nowak. Natomiast dla przyjezdnych trafiły jeszcze Paulina Filipczyk i Nadia Krezyman ustalając wynik spotkania na 7-1.

Pogoń Tczew 1-7 (0-5) UKS SMS Łódź

• 11′ O. Domin (0-1)
  • 22′ K. Majda (0-2)
  • 29′ P. Filipczak (0-3)
  • 31′ G. Grzybowska (0-4)
  • 44′ W. Zieniewicz (0-5)
  • 54′ K. Nowak (1-5)
  • 68′ P. Filipczak (1-6)
  • 79′ N. Krezyman (1-7)
Rekord  Bielsko-Biała – Medyk Konin

W pierwszym niedzielnym starciu beniaminek z Bielsko-Białej mierzył się z Medykiem Konin. Już w 5 minucie gry wynik otworzyła Julia Gutowska dla zespołu gospodarzy. Jak później się okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu dzięki czemu Rekord Bielsko-Biała sezon w Ekstralidze rozpoczyna od cennej wygranej.

Rekord  Bielsko-Biała 1-0 (1-0) Medyk Konin

• 5 ‘ J.Gutowska (1-0)
AP Orlen Gdańsk – Górnik Łęczna

Inaugurująca kolejkę zakończył mecz AP Orlen Gdańsk z Górnikiem Łęczna. Podobnie jak we Wrocławiu nie zobaczyliśmy żadnej bramki i mecz zakończył bezbramkowym remisem i podziałem punktów.

AP Orlen Gdańsk 0-0 (0-0) Górnik Łęczna