Jan Zieliński i Hugo Nys pokazują zwyżkę formy przed US Open. Polsko-monakijska para awansowała właśnie do półfinału turnieju ATP 250 w Winston-Salem!

Zieliński razem ze swoim deblowym partnerem w ćwierćfinale turnieju mierzyli się z parą ekwadorsko-kazachską (Gonzalo Escobar/Aleksandr Niedowiesow). Pierwszy set rozpoczął się od bardzo szybkiego przełamania przez Zielińskiego i Nysa. Nasz debel bardzo pewnie wyszedł na prowadzenie 2-0. Następnie mieliśmy dwa bardziej nerwowe gemy, gdzie deble naprzemiennie się przełamały do stanu 3-1. Później na korcie dominował już tylko rozstawiony debel, który nie pozwolił sobie na stratę podania i pewnie wygrał pierwszą partię 6-3.

Drugi set miał wręcz identyczny początek. Chwilę po wznowieniu gry debel Zieliński-Nys przełamał rywali, tym razem nie tracąc własnego podania do końca spotkania. Nasz najlepszy deblista wspólnie z partnerem nie pozwolili nawet na jakąkolwiek okazję na przełamanie dla rywali i byli bezlitośni przy własnym serwisie. Drugą partię pewnie wygrali 6-3, przełamując rywali po raz drugi w tym secie. Nasz debel wygrał spotkanie 2-0, a czas trwania meczu to godzina i jedenaście minut.

Półfinałowym rywalem pary rozstawionej w turnieju z nr 3 będzie wygrany z ćwierćfinału: Lammons/Withrow – Bolelli/Pavic.