Znakomite informacje płyną do nas ze Słowacji! Jan Guńka wywalczył złoty medal mistrzostw świata juniorów w biathlonie na nartorolkach w konkurencji supersprint!

Polak spudłował czterokrotnie na strzelnicy. Świetny bieg w jego wykonaniu pozwolił na zajęcie 1. miejsca! Wyprzedził o blisko 10 sekund Serhija Supruna. Reprezentant Ukrainy miał na swoim koncie trzy błędy, lecz pobiegł o wiele słabiej. Ostatecznie nasz zawodnik zameldował się na mecie z czasem 21:19.2. Na najniższym stopniu podium uplasował się Chorwat – Matija Legovic, który stracił do Guńki ponad 10 sekund.

Pozostali nasi biathloniści także uzyskali awans do finałowej rywalizacji. Konrad Badacz zajął 6. lokatę (21:47.1), zaś Marcin Zawół wywalczył 13. miejsce (22:34.1). W trzeciej dziesiątce zmagań był Fabian Suchodolski.

Wśród pań najlepiej poradziła sobie Anna Nędza-Kubiniec, która uplasowała się na 5. pozycji. Straciła do podium pół minuty. W czołowej “10” była również Barbara Skrobiszewska. 18. lokatę zajęła Emilia Zasadna, a dwa miejsca niżej znalazła się Zuzanna Zasadnik.