Dzisiaj o 13:00 odbyła się inauguracja drugiej kolejki Ekstraligi Kobiet. Zawodniczki Górnika Łęczna wysoko wygrały z drużyną Śląska Wrocław.

Górnik Łęczna, który jest jednym z faworytów obecnych rozgrywek niezbyt udanie wszedł w nowy sezon remisując 0-0 w Gdańsku. Wrocławianki natomiast po również bezbramkowym meczu podzieliły się punktami z beniaminkiem – Stomilankami Olsztyn. Gospodynie rozpoczęły spotkanie najlepiej jak tylko można sobie wyobrazić bo już w pierwszej minucie objęły prowadzenie. Strzelczynią bramki była 18-letnia napastniczka Aleksandra Posiewka. Łęcznianki poszły za ciosem i w 9.min. były już na dwubramkowym prowadzeniu, a gola ponownie zdobyła Posiewka. To nie był koniec zagrożenia pod bramką wrocławianek, ponieważ  gospodynie ciągle miały głód bramek i niecały kwadrans później trafienie na 3-0 zdobyła Katja Skupień. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie, a drużyna z Wrocławia miała w szatni wiele spraw do przemyślenia.

Na druga połowę drużyna gości wyszła z podniesionymi głowami, co skutkowało zdobyciem honorowej bramki na 3-1, strzelczynią była Marcelina Bus. Natomiast drużyna z Łęcznej nie postanowiła bronić wyniku tylko przejść znowu do ataku i zagrać dla swoich kibiców. Minutę po stracie bramki wynik dla swojej drużyny podwyższyła Słowaczka Klaudia Fabova. Ostatni gol w tym spotkaniu padł w 71.min, a na listę strzelczyń wpisała się Nikola Dębińska.

Dzisiejsze spotkanie w Łęcznej to był mecz jednego aktora. Gospodynie pokazały się z dobrej strony i uspokoiły nastroje po zeszłotygodniowej stracie punktów. Jutro kolejne spotkania Ekstraligi Kobiet.

Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław: 5-1 (3-0)

1′ Posiewka, 9′ Posiewka, 20′ Skupień, 57′ Fabova, 71′ Dębińska – 56′ Bus

Górnik Łęczna: Urbańczyk – Cyraniak (55′ Zawadzka), Kazanowska, Głąb, Skupień, Kłoda (66′ Dereń), Ratajczyk, Rapacka, Hałatek (77′ Brown), Fabova (66′ Dębińska), Posiewka (55′ Derus).

Śląsk Wrocław: Bocian – Węcławek (62′ Szkwarek), Dudziak, Maskiewicz, Martyna Buś, Żurek (62′ Flis), Lewicka (46′ Półrolniczak), Czudecka, Marcelina Buś (77′ Watral), Iwaśko, Adamek (62′ Związek).