Trzeciego dnia rywalizacji podczas Mistrzostw Świata w biathlonie ponownie najwięcej radości sprawiły nam seniorki. Tym razem Natalia Sidorowicz, której do medalu zabrakło 16 sekund.

Natalia Sidorowicz tuż za podium

W trakcie dzisiejszych biegów sprinterskich najlepiej spisała się Natalia Sidorowicz w rywalizacji seniorek. Polka popełniła tylko jeden błąd w strzelaniu w pozycji stojącej. Na pochwałę także należy bieg, bowiem polska biathlonistka zanotowała 15 czas (jedynie Tomingas szybciej z czołówki). Finalnie nasza biathlonistka została sklasyfikowana tuż za podium na 4 miejscu. Również z dobrej strony pokazała się Kamila Cichoń, która strzelając bezbłędnie zajęła 11 pozycję. Z kolei Daria Gembicka z dwoma pomyłkami zakończyła na 15 lokacie. Natomiast Joanna Jakieła zakończyła na 20, a Anna Mąka na 28 miejscu.

Juniorki w pierwszej “10”

Dzisiejszy występ do udanych mogą również zaliczyć nasze juniorki. Barbara Skrobiszewska na obu wizytach na strzelnicy zaliczyła po jednym błędzie i finalnie ukończyła na 5 miejscu. Anna Nędza-Kubiniec została sklasyfikowana “oczko” niżej z taką samą liczbą błędów. Emilia Zasadna z trzema błędami zakończyła na 15 miejscu, a Zuzanna Sadownik na 20.

Juniorzy bez miejsc na podium

Po znakomitym występie w super sprincie Jana Guńki wszyscy kibice mieli chrapkę na powtórkę z rozrywki. Niestety tak się nie stało. Najlepszy z naszych reprezentantów okazał się Konrad Badacz, który z aż pięcioma błędami zakończył na 20 pozycji. Trzy miejsca niżej sklasyfikowany został Jan Guńka z 6 błędami na strzelnicy.

Najlepszy z seniorów Nędza-Kubiniec

Wśród naszych panów na najwyższym miejscu zakończył obecnie nasz najbardziej doświadczony reprezentant Andrzej Nędza-Kubiniec. Polak na strzelnicy zaliczył jeden błąd w pozycji stojącej. Finalnie nasz biathlonista zakończył na 19 lokacie. Kolejnym z Biało-Czerwonych był Patryk Bryn ns 34 lokacie z trzema błędami. Z kolei Kacper Guńka ukończył na 42, Wojciech Skorusa 59, a Tomasz Jakieła na 60 miejscu.