Za nami pierwsze finały polskich kajakarzy górskich w Pucharze Świata w  hiszpańskiej La Seu d’Urgell. Najlepiej z reprezentantów Polski zaprezentowała się Klaudia Zwolińska, która zajęła 7. miejsce w C1.

Zwolińska wywalczyła bez problemu awans do finału w konkurencji C1. W pierwszym przejeździe eliminacyjnym uzyskała drugi czas, mając na koncie dwie karne sekundy. Natomiast w półfinale była piąta, tracąc 2,26 sekund do Australijki – Fox. W finałowym przejeździe uzyskała 7. pozycję, notując na swoim koncie cztery karne sekundy. Zwycięstwo odniosła Jessica Fox, która popłynęła fenomenalnie. Zanotowała rezultat 107.09.

Zwolińska wypełniła swoje zadanie i zobaczymy ją w półfinale K1 pań. W pierwszym przejeździe eliminacyjnym uplasowała się na 9. miejscu. Polka broni 3. lokaty w klasyfikacji generalnej konkurencji K1.

Natomiast gorzej poradziły sobie pozostałe Polki, które zajęły pozycje w czwartej dziesiątce rywalizacji. W drugim spływie znacznie z lepszej stronie pokazała się Natalia Pacierpnik. Kajakarka została sklasyfikowana na 5. pozycji i wystąpi w półfinale. Niestety, lecz zmagania zakończyła Dominika Brzeska.

W półfinale rywalizacji K1 wystąpi Michał Pasiut. Biało-czerwony w pierwszym spływie zanotował ósmy czas. W trzeciej dziesiątce uplasował się Dariusz Popiela, z dwoma karnymi punktami i również przepustką do półfinałowego przejazdu.

Grzegorz Hedwig wywalczył 17. miejsce i zakończył swoje zmagania na półfinale.