W pierwszym spotkaniu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy, ŁKS Łódź podejmował u siebie Wartę Poznań. Gospodarze ponieśli pierwszą porażkę u siebie w tym sezonie, ulegając Warcie 0:2.

Na otwarcie wyniku nie czekaliśmy długo. Już w 10 minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Stefana Savicia, który świetnie wszedł w szesnastkę rywali, a następnie pewnym uderzeniem z prawej nogi pokonał bramkarza gospodarzy – Alexandra Bobka. ŁKS w 29 minucie spotkania miał szansę na zdobycie bramki kontaktowej. Szeliga dostał świetną piłkę od Hotiego, po której wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie wykorzystał tej sytuacji i Grobelny wybronił jego strzał. Niecałe 10 minut później do bardzo dobrej okazji ponownie doprowadził Bartosz Szeliga. Tym razem popisał się dobrym dośrodkowaniem, które w polu karnym odebrał Tejan, ale po rykoszecie piłka wyszła jedynie na rzut rożny. Była to ostatnia dobra okazja dla gospodarzy w pierwszej części spotkania i na przerwę zawodnicy zeszli przy wyniku 1:0 dla gości.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, zaczęła się pod dyktando Warty. Już po niecałych 13 minutach po koszmarnym błędzie obrony gospodarzy, piłka wpadła do siatki, ale sędzia odgwizdał zagranie ręką, więc bramka nie została uznana. To jednak nie podcięło skrzydeł gościom, a wręcz przeciwnie, tylko ich napędziło. Niecałe 2 minuty później świetnym rajdem popisał się Miguel Luis, który został powalony przez Flisa w polu karnym, co poskutkowało rzutem karnym dla Warty. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kajetan Szmyt i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Po drugiej straconej bramce piłkarze ŁKS stracili wiarę w odwrócenie wyniku i nie byli już w stanie zagrozić bramce Jędrzeja Grobelnego. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny przyjezdnych.

Dla ŁKS-u jest to pierwsza porażka na własnym stadionie w tym sezonie, a sięgając dalej, pierwsze przegrane spotkanie u siebie od 18 stycznia tego roku, czyli od porażki z Pogonią Siedlce. Warta natomiast wygrywa pierwsze spotkanie na wyjeździe w tym sezonie i powiększa swój dorobek punktowy do 9 po 7 spotkaniach w tym sezonie. Swój następny mecz Warciarze zagrają u siebie w derbach z Lechem Poznań. ŁKS pojedzie do Częstochowy zmierzyć się z mistrzem polski.

ŁKS ŁÓDŹ 0:2 WARTA POZNAŃ