Od środy polscy kajakarze ścigali się w ostatnim w tym sezonie Pucharze Świata w Paryżu, w którym za jedenaście miesięcy odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie. Biało-czerwoni wrócą z nad Sekwany bez medalu.

Nasi kanadyjkarze czterokrotnie meldowali się w finałach A. Tuż za podium uplasowali się Aleksander Kitewski i Norman Zezula, startujący w konkurencji C2 500 metrów. Do samego końca toczyli walkę o brąz z osadą Włoch – Gabrielem Casadei i Carlo Tacchinim. Niestety, lecz ostatecznie to rywale wyszli zwycięsko z tej potyczki i wyprzedzili Polaków o tylko 0,02 sekundy. Triumf odnieśli Chińczycy, zaś srebro przypadło Czechom.

5. miejsce w finałowym biegu wywalczyła mistrzyni Europy – Dorota Borkowska, która konkurowała w C1 200 metrów. Polka uzyskała rezultat 46.62, czyli drugi najlepszy pośród Europejek. Złoto zgarnęła Chinka – Wenjun Lin, z czasem 45.61. 2. miejsce zajęła Katie Vincent z Kanady, zaś tuż za nią uplasowała się Maria Mailliard z Chile.

W finale wystąpił również Wiktor Głazunow, który swój wyścig zakończył na 6. pozycji. Głazunow popłynął w konkurencji C1 1000 metrów. Zameldował się na mecie z wynikiem 3:57.19, ze stratą 0,34 sekundy do 3. pozycji. Złoto wywalczył Czech – Martin Fuksa. Tuż za nim sklasyfikowani zostali: Adrien Bart z Francji i Balazs Adolf z Węgier.

Sylwia Szczerbińska i Katarzyna Szperkiewicz zajęły 6. lokatę w finale C2 500 metrów. 1. miejsce padło łupem reprezentantek Chin, zaś podium dopełniły osady z Kanady.

W Paryżu startowali także parakajarze. Nasi zawodnicy czterokrotnie meldowali się w finałach A. W konkurencji VL 200 metrów czwarty był Robert Wydera, zaś ósma Monika Kukla. 4. miejsce wywalczył Mateusz Surwiło, który startował w KL3 200 metrów. Natomiast Katarzyna Kozikowska zajęła 5. pozycję.