Za nami sobotnie mecze ligowe polskich piłkarzy na międzynarodowej arenie! Na listę strzelców wpisali się m.in Piotr Zieliński czy Tymoteusz Puchacz, a asystę w debiucie w nowym klubie zaliczył Mateusz Wieteska.

Bundesliga: Pierwszą porażkę odnotował VFL Wolfsburg. Zespół Jakuba Kamińskiego przegrał na wyjeździe 3:1 z Hoffenheim, a Polak pojawił się na boisku dopiero w 83. minucie.

2. Bundesliga: Bramkę i asystę zanotował Tymoteusz Puchacz! Jego Kaisserslautern wygrało 3:1 przed własną publicznością z 1. FC Nurnberg. Były gracz Lecha Poznań w 26. minucie podwyższył prowadzenie, a chwilę później podwyższył na 3:0.

Włochy: Bramka Piotra Zielińskiego! Polski pomocnik zdobył wyrównującą bramkę, a Napoli pokonało 3:1 Lazio Rzym!

Debiut w Cagliari Calcio zaliczył Mateusz Wieteska. Zespół byłego obrońcy Legii przegrał 1:2 w Bolonii. W barwach gospodarzy między słupkami stał Łukasz Skorupski.