Cztery bramki przy Łazienkowskiej! Legia Warszawa pokonała 3:1 Widzew Łodź w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy! Bramki dla gospodarzy zdobyli dwukrotnie Muci, a zwycięstwo przypieczętował Josue. Dzięki kolejnym punktom podopieczni Kosty Runjaica są wciąż niepokonani w tym sezonie!

Ligową niedzielę kończyliśmy klasykiem przy Łazienkowskiej, czyli starciem Legii Warszawa z Widzewem Łódź! Porażka Jagiellonii Białystok we Wrocławiu oznaczała, że Legioniści już dziś mogli zostać współliderem pomimo dwóch zaległych meczów do rozegrania. Goście po siedmiu rozegranych spotkaniach mieli jedynie sześć punktów przez co walczyli o polepszenie swojej sytuacji.

Już od pierwszych minut sporo się działo na boisku. W 5. minucie Pawłowski wrzucił do Milosa, ale dobrze ustawił się Tobiasz. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze odpowiedzieli akcją, która dała im prowadzenie. Dalekie podanie od bramkarza Legii doszło do Muciego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Ravasowi uderzając płasko przy dalszym słupku.

W 18. minucie boisko ze względu na uraz musiał opuścić Kramer, a w miejsce Słoweńca wszedł Rosołek. Następnie tempo meczu nieco zwolniło, ale to wciąż gospodarze przez większość czasu utrzymywali się przy piłce. Na minutę przed końcem pierwszej połowy to goście niespodziewanie zdobyli bramkę wyrównującą. Jordan Sanchez znalazł się z piłką w polu karnym, minął zwodem obrońcę i pokonał Tobiasza.

Sędzia doliczył aż siedem minut podczas których Legioniści mieli świetną okazję do odzyskania prowadzenia. Podanie z prawej strony na pustą bramkę otrzymał Rosołek, ale nie trafił w piłkę.

Przewaga Legii

Kilkadziesiąt sekund po zmianie Jordi Samchez mógł zdobyć drugiego gola, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Następnie gospodarze przejęli inicjatywę i długo szukali gola aż wreszcie na kwadrans przed końcem nadeszło przełamania. Elitim dograł do Muciego, a Albańczyk odwrócił się i strzelił piękna bramkę.

W doliczonym czasie Gual został sfaulowany w polu karnym, a po analizie VAR sędzia Musial wskazał na jedenasty metr oraz dał czerwoną kartkę Da Silvie. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Josue. Legioniści dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca i zasłużenie zdobyli trzy punkty.

Po przerwie reprezentacyjnej Legia wybierze się do Gliwic, natomiast Widzew podejmie przed własną publicznością Cracovię.

Legia Warszawa – Widzew Łódź 3:1 (1:1)

Bramki: Muci 5′ 75′ , Josue 90+7′ – Sanchez 44′