Zuzanna Pawlikowska niedawno nie była pewna wyjazdu na US Open. Polka zbierała środki na wyjazd do Nowego Jorku poprzez internetową zbiórkę. Teraz 18-latka znalazła się wśród szesnastu najlepszych zawodniczek juniorskiej edycji wielkoszlemowego turnieju!

Pawlikowska rozpoczęła zmagania w juniorskim US Open od zwycięstwa z Theadorą Ramban w dwóch setach. Później na drodze Polski stanęła natomiast zaledwie 15-letnie Alena Kovackova z Czech.

Polka rozpoczęła spotkanie od wygrania własnego serwisu po grze na przewagi. Od początku gra była niezwykle wyrównana i zacięta, co potwierdzają zdarzenia z końcówki pierwszego seta. Wówczas Polka przegrała własny serwis, ale błyskawicznie odpowiedziała przełamaniem. A skoro pierwsza partia była tak zacięta, zakończyła się tie-breakiem, w którym Polka zwyciężyła 7:4.

Drugi set był o wiele spokojniejszy. Pawlikowska grała pewnie i stabilnie, co pozwoliło jej prowadzić 4:1. Przy stanie 4:2 została przełamana, ale po chwili sama wygrała gema przy serwisie rywalki i kilka piłek później wygrała cały mecz 7:6(4), 6:3 i zameldowała się w trzeciej rundzie nowojorskiego szlema. W niej zagra z kolejną Amerykanką, którą będzie Katherine Hui.

Mecz o ćwierćfinał polskiej zawodniczki zostanie rozegrany w środę, nie przed godziną 18:30 czasu polskiego. O najlepszą ósemkę turnieju deblowego powalczy Tomasz Berkieta.