Magdalena Fręch pomyślnie przebrnęła eliminacje turnieju WTA 500 w San Diego. W finałowej rundzie pokonała Amerykankę Hailey Baptiste po trzysetowym pojedynku. Tym samym w turnieju głównym zagrają dwie Polki.

W pierwszej rundzie kwalifikacji Fręch bardzo pewnie pokonała swoją rywalkę z Ukrainy. Natomiast w pojedynku decydującym o awansie nie było już tak łatwo. Polka znakomicie rozpoczęła mecz, bo od prowadzenia 3:0 z dwoma przełamaniami na koncie. Chwilę później co prawda przegrała gema przy swoim serwisie, ale było to jedyne przełamanie na korzyść Baptiste w tym secie. Magda wygrała partię 6:4 i była już jedną nogą w turnieju głównym.

Drugiego seta również dobrze rozpoczęła Fręch. Polka prowadziła 3:1, a następnie obie tenisistki przełamały się nazwajem i wynik meczu wynosił 4:2 z korzyścią dla naszej zawodniczki. Przy stanie 5:4 Biało-Czerwona serwowała na mecz, ale nie wykorzystała tej szansy. Ostatecznie decydować musiał tie-break, którego lepiej rozpoczęła Magda, ale później oddała inicjatywę rywalce, tracąc 4 punkty z rzędu.

Ostatnia partia z kolei długo nie układała się na korzyść Fręch, która została przełamana w 3 gemie. Na szczęście Polka odrobiła straty w drugiej części seta najpierw wyrównując na 4:4, a następnie przełamując Amerykankę w decydującym momencie, przy wyniku 5:4. Nasza tenisistka zakończyła mecz wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Magdalena Fręch – Hailey Baptiste 6:4, 6:7(4), 6:4

Rywalką Magdaleny Fręch w 1. rundzie turnieju głównego będzie Kolumbijka Camila Osorio, która również przebrnęła przez kwalifikacje. Natomiast Magda Linette zmierzy się z Ukrainką Martą Kostjuk.