Zawodnicy Industrii Kielce rozpoczęli w środę rywalizację w Lidze Mistrzów 2023/2024. W Hali Legionów mistrzowie Polski podjęli duński klub Aalborg Handbold. Gospodarzom nie udało się zwycięsko rozpocząć przygody w europejskich pucharach, podopieczni Tałanta Dujszebajewa ulegli przyjezdnym 31:34.

Od pierwszego gwizdka prowadzenie objęli szczypiorniści Aalborgu. Co prawda, początkowo było to  zaledwie jedno oczko straty, przewaga rosła jednak z upływem kolejnych minut. Kielczanie nie mogli poradzić sobie ze świetnie dysponowaną drużyną z Danii. To goście dyktowali warunki tego spotkania i drużyny zeszły do szatni z rezultatem 15:18.

W drugiej połowie zawodnicy Industrii próbowali odrobić straty, ale rywale nie obniżyli swoich lotów. Każde trafienie ze strony podopiecznych Dujszebajewa kończyło się skuteczną odpowiedzią Duńczyków. Emocje dostaliśmy w końcówce rywalizacji, gdy piłkarzom ręcznym z Polski udało się przybliżyć na odległość jednego punktu. Niestety przy stanie 30-31 rywale nie pozwolili na wyrwanie zwycięstwa z rąk. Ostatecznie Industria Kielce przegrała swój inauguracyjny pojedynek w Lidze Mistrzów 31:34.

Industria Kielce – Aalborg Handbold 31:34 (15:18)

Industria Kielce: Wałach, Błażejewski – Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, Sićko, A. Dujshebaev, Tournat, Karacić, Moryto, D. Dujshebaev, Surgiel, Gębala, Karalek.

Aalborg Handbold: Landin, Norsten – Nilsson, Larsen, Barthold, Jensen, Hoxer Cz, Thurin, Larsen, Olah, Bjornsen, Mollgaard, Antonsen, Juul, Hansen, Munk