Magda Linette, rozstawiona z numerem 1 w turnieju w Guangzhou, mierzyła się z ćwierćfinale tego turnieju z reprezentantką Hiszpanii- Rebeką Masarovą. Polka w poprzednich meczach była lepsza od J. Burrage (2:1) oraz D. Saville (2:0). Hiszpanka w drodze do ćwierćfinału pokonała Ukrainkę K. Baindl (2:0) oraz Szwajcarkę V. Golubić (2:0)

Spotkanie ćwierćfinałowe rozpoczęło się lepiej dla Hiszpanki, która przełamała Polkę w pierwszym gemie. Masarova następnie zwyciężyła przy swoim podaniu i prowadziła 2:0. Magda miała okazję, aby przy stanie 1:2 odrobić stratę przełamania, niestety Hiszpanka wybroniła się i podwyższyła prowadzenie w secie. Linette w piątym gemie musiała bronić swojego podania, ponieważ to Hiszpanka po raz kolejny miała okazję na przełamanie jej podania. Obie zawodniczki wygrywały jednak swoje serwisy, aż do stanu 5:4 dla Masarovej. W 10 gemie Magdzie udało się doprowadzić do wyrównania, dzięki przełamaniu podania rywalki. Hiszpanka może żałować tego gema, ponieważ miała w nim 3 okazje na to, aby zakończyć pierwszą partię. Magda w 11 gemie nie oddała rywalce nawet punktu i wyszła na prowadzenie 6:5. W kolejnym, przy serwisie Hiszpanki, Magda wykorzystała swoją pierwszą piłkę setową i zakończyła pierwszą partię wynikiem 7:5.

Drugi set zaczął się od bardzo wyrównanej gry obu zawodniczek. Żadna z nich nie była w stanie przełamać podania swojej rywalki. Dopiero w szóstym gemie, przy stanie 3:2 dla Linette, Polka miała pierwszą okazję na przełamanie podania Masarovej. Niestety ta sztuka jej się nie udała i Hiszpanka doprowadziła do remisu 3:3. Następne gemy również zawodniczki wygrywały przy swoich podaniach. Magda zwyciężyła dwukrotnie do “0”, a jej rywalka wygrała gema do “15”. Przy stanie 5:4 dla Magdy i serwisie rywalki, Masarova nie pozostawiła złudzeń i wygrała do “0”. Następne dwa gemy również nie przyniosły żadnych rozstrzygnięć, obie zawodniczki wygrały po gemie przy swoim podaniu i o losach tego seta zadecydował tie-break.

Tie-break rozpoczął się od wygranego punktu przez Magdę Linette. Kolejne trzy akcje padły łupem Hiszpanki, dwa dzięki własnej zagrywce oraz jeden po przełamaniu podania Magdy. Linette udało się szybko odrobić stratę przełamania, ale niestety chwilę później po raz kolejny Hiszpanka podwyższyła prowadzenie w tie-breaku (3:5). Magda zdobyła kolejny punkt, a następnie doprowadziła do remisu, dzięki temu, że przełamała po raz drugi w tie-breaku podanie Masarovej (5:5). Hiszpanka miała okazję na zakończenie seta, ale nie wykorzystała piłki setowej. Przy stanie 5:6 Magda wykorzystała swój serwis i wyszła na prowadzenie 7:6. Następnie przełamała podanie rywalki i zwyciężyła tie-breaka 8:6.

Magda Linette w półfinale turnieju w Guangzhou zmierzy się z reprezentantką Kazachstanu- Y. Putintsevą.

M. Linette- R. Masarova 7:5, 7 (8): 6 (6)