W trwającym we włoskiej miejscowości Alghero Superfinale Ligi Europejskiej w Beach Soccerze nasze kadry zakończyły zmagania w grupie. Polacy po raz drugi odnieśli porażkę, tym razem okazali się słabsi od Hiszpanów, przegrywając 3:5. Z kolei Panie ponownie zapisały się na kartach historii! Po zwycięstwie nad Anglią (4:1) są już pewne walki o medale, bowiem zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do półfinału!

Męska kadra po porażce 3:4 z Niemcami była pod ścianą. Aby pozostać w rywalizacji musiała pokonać Hiszpanów, którzy są jedną z najlepszych ekip w plażowej odmianie piłki nożnej na świecie, o czym przekonali się nasi zawodnicy w pierwszej połowie.

Po zaledwie dziesięciu minutach Hiszpanie prowadzili różnicą trzech bramek. Najpierw w 6′ wynik otworzył Jose Antono Oliver, a następnie w nieco ponad 240 sekund znajdowali dwukrotnie sposób na pokonanie naszego golkipera, wygrywając pierwszą tercję 3:0.

Polacy się jednak nie poddawali i złapali kontakt. Najpierw gola na 1:3 zdobył Jakub Jesionowski, a 7′ później Łukasz Łoś strzelił drugą bramkę dla Biało-Czerwonych, na co bardzo szybko odpowiedział zespół z Półwyspu Iberyjskiego, trafieniem na 4:2.

W końcowych fragmentach spotkania padły jeszcze dwa trafienia. Jedno z nich autorstwa Filipa Gaca, a druga — Fenando Guisado. Tym samym podopieczni Tomasza Wydmuszka ulegli 3:5, nie uzyskując awansu do ćwierćfinału. Naszą kadrę czekają jeszcze mecze o dalsze miejsca. Pocieszającym faktem jest to, że pozostajemy w elicie na kolejny rok.

POLSKA — HISZPANIA 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Bramki: Jakub Jesionowski 14′, Łukasz Łoś 21′, Filip Gac 35′ – Jose Antonio Oliver 6′, Soleman Batis 8′, Fenando Guisado 10′, 35′, Antonio 22′

Polki w półfinale Ligi Europejskiej w swoim debiucie!

Po zwycięstwie nad obrończyniami tytułu — Hiszpankami 2:0 nasze Panie rozegrały drugi mecz grupowy, mierząc się z Angielkami.

Biało-Czerwone bardzo szybko wzięły się za strzelanie, bowiem już w pierwszej minucie sposób na pokonanie golkiperki z Anglii znalazła Kornelia Okoniewska. W dalszych fragmentach pierwszej tercji bardziej aktywne były rywalki, w konsekwencji czego doprowadziły do wyrównania w 8′. Później jednak Polki zamurowały dostęp do własnej bramki, same aplikując przeciwniczkom aż trzy trafienia. Najpierw na ponowne prowadzenie wyprowadziła nas Paulina Bednarska, a w połowie trzeciej tercji dwa razy w niecałe 60 sekund stan rywalizacji zmieniał się dwukrotnie. Po tych ciosach reprezentantki Anglii się już nie pozbierały. W ostatecznym rozrachunku podopieczne Mateusza Sroki zwyciężyły 4:1, uzyskując awans do półfinału w debiucie żeńskiej reprezentacji w Superfinale Ligi Europejskiej!

POLSKA — ANGLIA 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Bramki: Kornelia Okoniewska 1′, 29′, Paulina Bednarska 22′, Angelika Kwiatkowska 29′ – Wendy Martin 8′