Za nami wszystkie czwartkowe spotkania w ramach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Oprócz meczów Legii i Rakowa, reprezentantów Polski mogliśmy oglądać również w innych pucharowych starciach. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jakub Piotrowski, który ustrzelił dublet.

Liga Europy

Po raz pierwszy od czasu spotkania towarzyskiego z Bayerem Leverkusen (12 sierpnia) w podstawowym składzie West Hamu znalazł się Łukasz Fabiański. Jego zespół nie najlepiej rozpoczął mecz z FK TSC Backa Topola, bowiem w 48. minucie przegrywał 0:1. Ostatecznie po trafieniu samobójczym rywali oraz bramkach Kudusa i Soucka drużyna Polaka zwyciężyła 3:1 i zapisała 3 punkty na swoje konto, zostając liderem grupy A po pierwszej kolejce zmagań. Wygraną odniosła też AS Roma. Zespół Nicoli Zalewskiego pokonał 2:1 Sheriff Tiraspol. Nasz reprezentant na boisku spędził 61 minut. Po emocjonującym spotkaniu przeciwko Brighton zwycięstwo na swoje konto mógł zapisać również AEK (3:2), w barwach którego pełne 90 minut zagrał Damian Szymański. Polak w 67. minucie otrzymał żółtą kartkę. Drużyna z Grecji po pierwszej kolejce jest liderem w grupie B. Aris Limassol przegrał ze Spartą Praga 2:3. W cypryjskim zespole na murawie mogliśmy zobaczyć dwóch Polaków: pełny mecz zagrał Karol Struski, a w 75. minucie pojawił się też Mariusz Stępiński. Szymon Włodarczyk natomiast wszedł na boisko w 63. minucie przegranego przez Sturm Graz spotkania ze Sportingiem Lizbona (1:2). Zawodnicy z Austrii co prawda od 58. minuty prowadzili 1:0, ale rywale szybko zdobyli dwie bramki i wyszli z tego starcia zwycięsko.

Liga Konferencji Europy

Przed powołaniami na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski nie daje o sobie zapomnieć Jakub Piotrowski. Polak ma za sobą kolejny fenomenalny występ, tym razem w pucharze. Polak okazał się jednym z bohaterów Ludogorca w wygranym 4:0 meczu ze Spartakiem Trnawa. 25-letni pomocnik dwukrotnie umieścił piłkę w siatce rywali. Najpierw dał wynik 2:0, wykańczając akcję na wślizgu, a 13 minut później popisał się świetnym uderzeniem i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Do tego Polak zaliczył jeszcze asystę przy bramce w doliczonym czasie gry, ustalającej wynik spotkania. Ludogorets po świetnym meczu zajmuje pozycję lidera grupy H.

Od zwycięstwa fazę grupową LKE rozpoczęło też Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego. Zespół z Turcji pokonał Nordsjaelland 3:1. Polak na murawie pojawił się w 78. minucie. Liderem w swojej grupie po pierwszym spotkaniu jest grecki PAOK, który pokonał HJK 3:2. Pełne spotkanie rozegrał Tomasz Kędziora. W podstawowym składzie Club Brugge na starcie z Besiktasem znalazł się Michał Skóraś. W meczu padł remis 1:1, a nasz reprezentant zagrał 61 minut.